Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
Лазерното рязане не е единственото CNC рязане.
https://www.google.com/search?q=%D0%BF% ... CA4&uact=5
Lutchezar - майстор
съб окт 30, 2021 10:42 pmnikolson написа:
Лазерното рязане не е единственото CNC рязане.
И водно рязане на метали има...
MamaMy - майстор
То има и ерозийно рязане. Колегата обаче пита за лазерно.
Chefo77 - майстор
Машините за лазерно рязане (лампови) режат пряко сили 3 мм неръждавейка и 2 мм черна ламарина. Силата им е в малките детайли, с дебелина на лъча 0.2 мм са подходящи за ключодържатели и подобни рекламни джаджи.
За 10 мм търсете друг вариант (плазма, вода,...).
съб окт 30, 2021 1:49 ampvk1967 написа:
Трябва му на човек нещо рязано с лазерна резачка по някой проект - рови в интернет и се обажда на обява и... да ама не, лъжат с разни неща като минимална поръчка 15 лв а се оказва, че са имали предвид поне 1500лв.!? Сигурно доста хора ще са благодарни, ако някой сподели опит водещ до положителна развръзка!
CLT(център за лазерни технологии)-гр.Пловдив-сериозна фирма са ,постоянно режа при тях(тези 10мм,най/добре на водно рязане,с което и те разполагат)
Christo - майстор
https://www.traktorood.bg/
Рязали сме много пъти при тях. Разбрани хора са. Добре ще е да имаш чертежи на детайлите на AUTOCAD. Машините им са нови и супер качествени и хората си разбират от работата. 10мм не са никакъв проблем. Виж им сайта, обади им се да си направиш среща. Възможно е, ако не е някаква специална стомана, да ти направят детайлите с техен материал. По-добре ще е да си там, когато режат твоите неща.
pvk1967 - специалист
нед окт 31, 2021 8:08 amChristo написа:
https://www.traktorood.bg/
Рязали сме много пъти при тях. Разбрани хора са. Добре ще е да имаш чертежи на детайлите на AUTOCAD. Машините им са нови и супер качествени и хората си разбират от работата. 10мм не са никакъв проблем. Виж им сайта, обади им се да си направиш среща. Възможно е, ако не е някаква специална стомана, да ти направят детайлите с техен материал. По-добре ще е да си там, когато режат твоите неща.
Този пост ме заинтригува сериозно и още утре ще им се обадя както и на фирмата в Павликени! А на някои от последните отговори освен благодарност за вниманието ще напомня, че става дума не само за работата, а и за цената! Като пример ще посоча, че споменатата от мен пловдивска фирма предложи освен лазер за около 200лв на бройка, а също и нишкова ерозия за около 250лв на бройка! Ами като го умножим по 30....!? Че то от Китай с отделен контейнер ще излезе по тънко!
brum - майстор
10мм за лазерно е рядкост, защото лазерите трудно фокусират в такъв диапазон. Дори да го среже няма да ти хареса среза после.

За такива дебелини май практиката е да се ползва водно рязане. Рязал съм алуминий по спомени до 18мм в 10x.bg преди години. Режат и стомана, и пластмаса. Само МДФ не става на водно, че шупва от водата, но пък за него имат CNC рутер.
нед окт 31, 2021 8:41 ampvk1967 написа:
нед окт 31, 2021 8:08 amChristo написа:
https://www.traktorood.bg/
Рязали сме много пъти при тях. Разбрани хора са. Добре ще е да имаш чертежи на детайлите на AUTOCAD. Машините им са нови и супер качествени и хората си разбират от работата. 10мм не са никакъв проблем. Виж им сайта, обади им се да си направиш среща. Възможно е, ако не е някаква специална стомана, да ти направят детайлите с техен материал. По-добре ще е да си там, когато режат твоите неща.
Този пост ме заинтригува сериозно и още утре ще им се обадя както и на фирмата в Павликени! А на някои от последните отговори освен благодарност за вниманието ще напомня, че става дума не само за работата, а и за цената! Като пример ще посоча, че споменатата от мен пловдивска фирма предложи освен лазер за около 200лв на бройка, а също и нишкова ерозия за около 250лв на бройка! Ами като го умножим по 30....!? Че то от Китай с отделен контейнер ще излезе по тънко!
Ако имате чертеж на изделието ,изпратете ми го и ще ви кажа колко ще струва(кажете и от какъв материал)
pvk1967 - специалист
нед окт 31, 2021 8:43 ambrum написа:
10мм за лазерно е рядкост, защото лазерите трудно фокусират в такъв диапазон. Дори да го среже няма да ти хареса среза после.

За такива дебелини май практиката е да се ползва водно рязане. Рязал съм алуминий по спомени до 18мм в 10x.bg преди години. Режат и стомана, и пластмаса. Само МДФ не става на водно, че шупва от водата, но пък за него имат CNC рутер.
Това "10х.bg" името на фирмата ли е, ако не моля за друга насока за да проверя за какво става дума в момента!

Тема "Лазерно рязане на метал - къде и как, ама наистина!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: