• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ZEDYCUS - майстор
Недей се мъчи с пилата, най много да си направиш длето. :-D На тези 500 вата, една пила няма да се опъне. Вземи си от ИТТ е такова, ако ходя скоро там ще ги разгледам и едно за гаража да има. https://itt-shop.bg/diamanten-izravnite ... o-10024995
pif4o - специалист
Верно е почти длето стана хахах, ама нали помниш бях ти казал диска е мек, и да ти кажа бая го поизравних, иска още малко ама утре, че освен да се занимавам с него съм се хванал и с едни метални конструкции и сандвич панели и той сега е последна дупка на кавала, инак вече ме кефи как работи :) Тих не се чува :) Абе я кажи, тоя кофти размер на тея камъни, 175 х 32 х 25 да взема да търся някои да ми направи някви други шайби за някви по масови дискове???
wanderer - специалист
pif4o, ако познаваш някой сондьор попитай за сегмент от пробивна корона със залепени диамантени частици. Вечен изравнител. По правило изравняването не се прави от ръка, а изравнителя трябва да се води по опората без да има възможност да ходи навътре-навън. Можеш да погледнеш видеата на Виктор Леонтиев за заточването и изравняването, но в момента нещо са им ударили балтията в тубата
Прикачен файл:
277756889_650683779563523_6289031500688737374_n.jpg
277756889_650683779563523_6289031500688737374_n.jpg (74.36 KиБ) Видяна 1860 пъти
ZEDYCUS - майстор
Колко ще го ползваш тоя шмиргел? Нали си намерил един бял диск, ще те кара години. Потърси си още един розов или тъмносив. Явно тоя дето си взел другия е за твърдосплавни сплави, пробвай с една закалена ножовка ако я яде значи е така.
Или имаш два варианта 150 размер(ще се показва малко от предпазителят) или 200 но ти трябва друг предпазител. Те са масови. Но тая игра е безмислена за мен.
Ето ти дискове Бг с правилния размер- https://www.viva-b.com/abrazivi/abraziv ... 17&max=732
Прочети описанията и ще ти се проясни ситуацията.
Christo - майстор
вт апр 05, 2022 11:38 pmwanderer написа:
pif4o, ако познаваш някой сондьор попитай за сегмент от пробивна корона със залепени диамантени частици. Вечен изравнител. По правило изравняването не се прави от ръка, а изравнителя трябва да се води по опората без да има възможност да ходи навътре-навън. Можеш да погледнеш видеата на Виктор Леонтиев за заточването и изравняването, но в момента нещо са им ударили балтията в тубата
277756889_650683779563523_6289031500688737374_n.jpg
Там си е човекът...Само че фамилията не е Леонтиев, ами Леонтьев. https://www.youtube.com/channel/UC6Vz3f ... biA/videos И аз съм попадал на дискове, които не стават за нищо. Правени са за продан, не за работа :lol: За това предложих производител, не търговец. Гледал съм едно време как ново закупен диск за шлайф, най-напред се качва на струг, на специален дорник, за да се изправи идеално не само челно, но и странично. Работи се на много малки обороти, за да не се износва много стругарският нож. Разбира се, там става въпрос за съвсем друг клас дискове. Това със пластина от сонда ми изглежда разумно, но отпред много рошаво. Трябва да е равно по възможност.
пишман_майстор - майстор
Случайно засякох темата. Имам същият шмиргел ( абсолютно , дори и на цвят) и не знаех , че е български. Купуван е чисто нов от немско преди много години , вероятно към 30 . Странното е, че е с "немско" име , сега не се сещам какво точно пишеше на него. Явно някой търговец е поръчал бройки при нас и ги е предлагал под собствено име в Германия. Много гладка работа има, малко не ми допадат планките пред дисковете, малко лимбезе са .
Моят е по-слабия модел със 150мм камъни. Трябва да купувам нови дискове и така попаднах на темата.
MamaMy - майстор
Аз пък си балансирах и подравних новите дискове като за целта използвах старите дискове. Новите ги закупих от Практикер, но честно да си кажа не ми харесват. Много са меки и ронливи. На всичкото отгоре са мокри което ги дебалансира много гадно.
pif4o - специалист
Еииии колеги снощи щях да ви пиша, ама се загледах по клиповете на руснака и заспах на компа хаха. ZEDYCUS, колко ще го ползвам ли, ми чат пат, през месец през два понякога и по рядко, демек тея дискове ша ме изкарат до живот хахах. Тоя левия като го изравня ако продължи да прави номера ще го фърля и ще сложа стария на него място, тои е останал към 140мм.
pif4o - специалист
....и още нещо се сетих, старите дискове като ги свалях имаше едни картонени шайби, поразпаднали се, на новите дискове не съм слагал, дали да изрежа от няква по дебела хартия и да сложа ?
floydogi - специалист
По-добре си сложи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Няколко въпроса за стар БГ шмиргел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: