• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Чираче - майстор
пет сеп 29, 2023 11:26 pmpif4o написа:
Другата седмица ще купя такова за пилене на дискове и да видим ще се кротне ли, или съм си дал парите за буклочави камъни, дето даже и да са прави пак имат дисбаланс от различно тегло, видя ги на клипа как се клатят към наи тежката част :)
Преди да обвиняваш камъните, провери ли оста за изкривяване?
pif4o - специалист
Оста е права, качвахме я на струг, мерена е с часовник, макар че бях сигурен че няма как да е крива къв зор ще види тая ос на шмиргел дето не е износил 1 комплект камъни през живота си, на всичко отгоре е дебела 25мм, ако е крива оста като завъртя камъка върху нея биенето няма да остане на същото място където съм белязал камъка че е крив ;)
Djack - специалист
Да използвам темата на колегата.....

Сдобих се със същия шмиргел и трябва да му сменям камъните.
Има ли някакъв пинз за набиване на алуминиевата дистанционна втулка? Педи няколко месеца, пак сменях камъни , на друг шмиргел - е ..... голям зор. Камъните са на ЗАИ с 32мм. отвор, втулката и тя уж толкоз, ама и преди и сега няма набиване туй чудо! На преса ли трябва да го натисна? Вече един камък парлатисах, защото с причукване успях да отчупя една голяма "люспа" от камъка.... Влиза до някъде и край........
Та идеята ми е, някой да сподели, как е процедирал, че един камък е 20 кинта, да не продължавам с разсипията.
Явно съвсем малко е разликата, ама е достатъчно за да не мога да го набия. А не ми се ще да отнемам нито от едното нито от другото, за да не разваля съосието. И самия факт, че на втори шмиргел е по идентичен начин, ме навежда на мисълта, че може да има някакъв пиниз.
floydogi - специалист
В олъхъ има български камъни ф20 по 4 кинта. Гледам, не си от София, иначе човека има павилионче на Илиянци. Нямам идея по куриер дали няма да ги начупят.
Djack - специалист
ср ное 01, 2023 5:09 pmfloydogi написа:
В олъхъ има български камъни ф20 по 4 кинта. Гледам, не си от София, иначе човека има павилионче на Илиянци. Нямам идея по куриер дали няма да ги начупят.
Аз камъни купих, при мен втулките са за камък с 32мм вътрешен отвор! Проблем ми е набиването в камъка.

Сега се сетих, че мога да пробвам да ги "свия" малко във фризера и тогава да се опитам да ги нахуля!
Djack - специалист
Мдааа, събрах шмиргела, обаче се оказа, че камъните дето ги взех от Практикер са страшно криви! Т.е. единия не беше, ама аз баш него счупих....! :-D
Тоя пич от Илианци хубави камъни ли продава? Как мога да се свържа с него, да ми прати два камъка по някой куриер?
ZEDYCUS - майстор
По куриер не праща. Намерих човек който ми взе от място каквото ми трябваше. :wink:
Djack - специалист
Тоя човек, дали няма да може да експедира два диска до Бургас? Срещу комисионна разбира се, ако каже! Ако трябва, ще си ги платя предварително!
Lutchezar - майстор
Днес в Лидъл /София руски паметник/ имаше камък 150, зърненост 36, с 8 редуцирани пръстена, 12.7/15.88/19.05/25.4, отвор 32.75.
Цена 6 лева.
pif4o - специалист
Моите не се наложи да ги набивам влизат хубаво и плътно ама са криви, вземах хи от Бахри, само при него намерих моя размер.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Няколко въпроса за стар БГ шмиргел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: