• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
P88-Verona - специалист
Гледах в интернет за диференциал за колело-триколка и попаднах на следния клип — Making a custom tricycle differential.
Колко би струвала такава изработка? Ако искате пишете на лично.
Последна промяна от P88-Verona на вт апр 19, 2022 12:40 pm, променено общо 3 пъти.
shotik - майстор
Аз имам велосипеден диференциал от триколка с ел. двигател на 24V/500W. Цена 80 лв.
Намира се в София.

Прикачен файл

CIMG5694.jpg
P88-Verona - специалист
Този от клипа е много елегантен и компактен.
Hoвoceлckи - майстор
Видеото нещо не ми се отвори.
Ако наистина търсиш диференциал, грабвай този от Шотик. Дава ти го без пари!
P88-Verona - специалист
Редактирах първия пост, наистина имаше проблем с линка.
brum - майстор
Така като го гледам отива над четерицифрена сума. Имаш проектиране, нарязване на зъбни колела, прототипизиране и чак тогава работеща версия. Съмнява ме да намериш един чоквек да го направи, та ще трябва да бюджетираш и твое време за търсене на изпълнители и обособяване на задания.

Тръбите на задният мост и те не са най-тривиалното нещо за изработка. Трябва да има съосие, да са прави, да има набити лагери. Който е заварявал мостове има идея как бяга съосието при заварки и как се гонят десети от милиметъра.

А и това не е каква да е стомана. Като гледам дисковата спирачка е интегрирана. Бих търсил вариант при проектирането да я заменя с купешка дискова спирачка, за да спестя някой лев (и без това като тръгнеш да купуваш спирачният апарат е много вероятно да ги купиш заедно с диска).

За човек дето живее на струга или това му е хобито е смислен вариант да се направи от-до. Обаче при човек дето търси някой да му го изработи срещу заплащане е много по-вероятно да се намери купешка алтернатива за по-малко пари.

Имам познат който може да изработи такова нещо - правели са мостове за високопроходими МПС-та, та имат взема-даване с такива неща. Ще го изкара от проекта до готово изделие. Предполагам ако идеш при него ще получиш по-ясна представа за цената. Но от сега ти казвам, че няма да е приятна.

Ако тръгна да си правя триколкоа бих опростил нещата. Този диференциал е скъпа и сложна част, а спокойно може да се мине без него. Задвижваш само едното задно колело, а другото го оставяш свободно. И бих изработил триколката така, че да мога да добавя в бъдеще диференциал.
P88-Verona - специалист
вт апр 19, 2022 1:17 pmbrum написа:
Така като го гледам отива над четерицифрена сума. Имаш проектиране, нарязване на зъбни колела, прототипизиране и чак тогава работеща версия. Съмнява ме да намериш един чоквек да го направи, та ще трябва да бюджетираш и твое време за търсене на изпълнители и обособяване на задания.
...................
Благодаря за изчерпателния отговор, но дали тези колела не се продават. Такива има в бормашините. Не казвам, че са използвани именно такива, а просто предположих.
Понеже ми се видя слаб интересът към темата, тази сутрин се реших да пиша имейл на човекът публикувал видеото и той ми писа, че предлага три варианта.
Ето какво предлага, с плащане чрез пейпал:

1) 15mm axle/5mm keyway, differential with 160mm disk, thread-on for 6-8 freewheel, 110 euro + shipping costs
2) 15mm axle/5mm keyway, differential with 21 sprocket, thread-on for 6-8 freewheel, 110 euro + shipping costs
3) 15mm axle/5mm keyway, differential with 21 sprocket, no threads, 100 euro + shipping costs
Мисля, че е от Гърция, не, че за мен има значение. Та за това се замислих, че може би използва готови зъбни колела иначе няма как да е толкова евтино. Разбира се, че съществува вариант да за измама....
brum - майстор
За тези пари вземай и не го мисли. Идва готово, само апарата за спирането трябва да му измислиш.

А щом е през paypal имаш някаква защита.
Lutchezar - майстор
Мисля че имаше цена от 110 евро във видеото плюс доставка.
Пиша без да видя че и преди мен е писано. Та взимай
P88-Verona - специалист
ОК. Щеше да е добре ако и у нас може да се поръчат подобни неща. Но, карай.
  • 1
  • 2

Тема "Диференциал за велосипед-триколка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: