Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
brum - майстор
Рамката желязна ли е? Ако да - нагряване и рязхо охлаждане на колчето. Примерно нагряваш с пистолета в частта където е проблема и сипваш вода с маркуч вътре в колчето. Алуминият ще се свие по-бързо от желязото и в един момент ще отлепи от него.

Процедурата е нагряване, охлаждане, малко съветване с чука (горе по колчето в посока набиване) и накрая отначало. В момента в който помръдне ще можеш да го извадиш.

И между другото алуминят се топи при доста по-ниска температура от желязото. Само дето идея си нямам как ще докараш 600-700 градуса там извън пещ...
hidrazin - майстор
Досега да съм разтворил халумина в солна киселина. Разяжда се от солната киселина много бързо за разлика от джилязуту...
Хем ще махне де що ръжда има...




:partyman:
kr1100 - майстор
пон авг 01, 2022 12:45 pmemosms написа:
п.п. цялата рамка има ли някакъв начин да се захване на струг, да изрежа алуминиевата тръба и да я разстържат отвътре?
:? Господи опази ме от простотията моля !
Човек ти виждал ли си как работи струг ???? На какво ви учат??
Трябва ти фреза и то големичка на висо1ина .
Пробивай със свредла н много много бавни обороти.
Шоп а ти е дал насоки.
petromaniq66 - специалист
Греене му беше майката и не бой с чук и друго де що виждали на село. А го направи елипса да видиш как се вади и завърта. А на оня дето мисли че става заварка не точкова на алуминй с желязо да му дадат нобелова ....е то не е заварка ами сплавяне дето и втвърдител от епокс надали ще помогне.
petromaniq66 - специалист
Охооо струг, фреза да си купи или по добре ново колело, поне вече се е научил да го кара :-D
krasi92 - майстор
С пилата да го беше изпилил до сега. Ако е достатъчно скъпа рамката я занеси на ерозиина машина.
radius - майстор
пон авг 01, 2022 1:19 pmLutchezar написа:
Възможно е алуминиевото колче за седалка да е плътно, а не да е тръба. Стоманените колчета са с тръби.
Не съм чувал и виждал плътно алуминиево колче, а имам известен афинитет към двуколесните..
yanko78 - специалист
Хвани колчето с водопроводен ключ ниско в основата, напъни го, и някой с чук да го бие от горе.
emosms - специалист
Ами отиде, изрязах тръбата, разцепих на 4, с идеята да го прорежа отвъртре, но..
Тръбата е набита 20 см дълбоко.

Изрязах някаква лента от трион, уж да се ползва като секач, но е много мека.
Вече няма дължина и здравина да се хваща с тръбен ключ.
Нещо от сорта на приспособление за дълбане, да го процепя на 4 отвътре, или просто проекта спира дотук.. :(

Прикачен файл

viber_image_2022-08-02_09-46-53-831.jpg

Прикачен файл

viber_image_2022-08-02_09-46-53-641.jpg
gecata1059 - специалист
Взимаш лента от ръчна ножовка и действаш. Ще стане бавно. Или с със саблен трион с по-тесен нож.

Тема "изваждане на алуминиева тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: