• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
petromaniq66 - специалист
Може и да не може с пърлачка, а да трябва газова горелка с допълнителен кислород.
Lutchezar - майстор
Каква е функцията на рамката? Декоративна? Носеща натоварване?
Киррил - специалист
съб авг 20, 2022 6:14 pmLutchezar написа:
Каква е функцията на рамката? Декоративна? Носеща натоварване?
Ще бъде облицована със стъкло 2мм, което ще бъде залепено за ъгловите профили. Нещо подобно на голяма стъклена кутия. Мислех да я дам да я правят фирми изработващи дограма, от тънък профил, но не се навиват и щяло да излезе прекалено скъпо. За това се захванах сам да си я направя. Трябва да направя скелето от профилите и за тях да захвана стъклото. 80 х 60 х 50 см.
Lutchezar - майстор
По-скоро ти трябва някой от рекламния бизнес.

Също така виж магазините за мебелисти, има обкови, лайстни, релси и какво ли не още.
Киррил - специалист
В Практикер има подходящи алуминиеви ъглови профили, но са тънки. Ако не стане със запояване ще пробвам захващане с болтче, но е доста грубо и не ми харесва.
Само лъжат по сайтовете и хората си мислят че е нещо лесно заваряването или запояването на алуминий.
Lutchezar - майстор
Относително лесно е, помедняваш със син камък и после запояваш вече медното покритие на алуминия. Но може и да не ти хареса.

Бих променил концепцията с нещо достъпно и лесно, дори вместо стъкло може поликарбонат, пък и има стъклени аквариуми без рамки, само стъкло. Имаш много варианти.
Виж някъде където правят стъклени вратички за мебели. И стъкла и рамка ще ти предложат.
hidrazin - майстор
съб авг 20, 2022 8:41 pmКиррил написа:
Само лъжат по сайтовете и хората си мислят че е нещо лесно заваряването или запояването на алуминий.
Нищо не лъжат по сайтовете. Просто и за двете се иска малко опит.
Горелката не трябва да е с кислород. Аз използвам някаква ТАКАВА.
Относно пърлачката - не знам каква имаш но пламъка трябва да синкав, почти невидим.
От онези 4 припоя дето си намерил - използвай втория. Флюс не използвам. Има си в припоя.
Първо малко потренирай на някое парче. Иска добро загряване.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Заваряване на алуминиеви профили с обикновен електрожен." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: