Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
N2GetherNow - напреднал
Здравейте,
имам един алуминиев картер, чиято резба бях скъсал/повредил преди време и бях решил проблема временно с нарязване на нова резба (оригинално е 12х1.5 ако помня правилно, за навих 14х1.5) и редуциращ адаптер от новия към оригиналния размер. Това беше временно решение, постоянното щеше да е така наречената Piggyback пробка (линк). Моята я поръчвах от Pepboys, но тази в амазон изглежда идентична. Та имам проблем, че пробката не се навива, изглежда една идея по-голяма от отвора, макар да има щампа с размера (14-1.5) Не знам дали 14-1.5 е аналогичен запис на 14х1.5 или са различни стандарти изобщо. Питах гугъл (естествено) но излизат твърде много резултати и не съм сигурен, че ще открия каквото и да било. От друга страна изкачат публикации, в които наричат такива пробки oversized/self-tapping, та си мисля, че вероятно по дизайн е малко по-голяма, понеже е "самонарезна". Въпреки това реших да пусна един тема тук за всеки случай, преди да навивам силово. Ще прикача снимки на метчика и пробката.

:? :? :?

Прикачен файл

IMG_20220828_151315_antykat_v22_MTSL7.2_11TPro.jpg

Прикачен файл

IMG_20220828_145830_antykat_v22_MTSL7.2_11TPro.jpg

Прикачен файл

IMG_20220828_145710_antykat_v22_MTSL7.2_11TPro.jpg

Прикачен файл

IMG_20220828_145544_antykat_v22_MTSL7.2_11TPro.jpg
mrsch66 - специалист
Защо сам си усложнявяш живота имаш вече нарязана резба 14х1.5 купи си пробка 14х1.5 и си готов с тези глупости имаш две връзки от които може да пропуска масло и при всяка смяна трабва да държиш основата да не се развърта . Пробка 14х1.5 е 5-6 лева и въпроса е решен кардинално. :-D
N2GetherNow - напреднал
пон авг 29, 2022 12:55 pmmrsch66 написа:
Защо сам си усложнявяш живота имаш вече нарязана резба 14х1.5 купи си пробка 14х1.5 и си готов с тези глупости имаш две връзки от които може да пропуска масло и при всяка смяна трабва да държиш основата да не се развърта . Пробка 14х1.5 е 5-6 лева и въпроса е решен кардинално. :-D
Е, щото я късам вече 2 пъти, искам да го направя по-идиото устойчиво. Стяга се на 38 Нм, но допускам, че дихтунгите дето купувам са с различни спецификации, за това понякога 38 Нм са повече от колкото резбата може да поеме. А може и ключа да не е от най-калибрираните :roll:
mrsch66 - специалист
Как ще я късаш бе 3,8 килограма си е на ръка без почти никакво усилие. На 6 килограма се къса 6мм болт ти какво се бориш с пробката.

Тема "Въпрос за резба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: