• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
speka_rs - майстор
Здравейте колеги,

оглеждам се за апарат за плазмено рязане ( изключвам много ефтините). Проблема ми е 3 фазния ток( ще проверя с енергото, какво ще ми коства да имам 3 фазен ток в къщата). Гледах монофазните са до 40 А .
Въпросите ми са :
1. Имали по-големи от 40 А монофазни ?
2. И може ли примерно 60 А ( която стандартно е 3 фазна) да се ползва монофазно ?
kabel96 - специалист
1:Да без проблеми.Имам 70 ампера монофазна.Има и 80 амперови и са над среден клас маркови.
2.Не че не може но не си струва инвестицията.
speka_rs - майстор
съб ное 05, 2022 8:00 amkabel96 написа:
1:Да без проблеми.Имам 70 ампера монофазна.Има и 80 амперови и са над среден клас маркови.
2.Не че не може но не си струва инвестицията.
Може ли да посочиш марка и модел ? Евентуално да видя откъде и как може да се купи.
Мерси предварително.
Mumko - помощник
Здрасти, аз преди години си купих една 60А монофазна. До 10мм реже без грижи. Верно, че съм рязал 5 пъти с нея....
Даже се чудех дали са не я продам.
speka_rs - майстор
съб ное 05, 2022 3:50 pmMumko написа:
Здрасти, аз преди години си купих една 60А монофазна. До 10мм реже без грижи. Верно, че съм рязал 5 пъти с нея....
Даже се чудех дали са не я продам.
10 mm режат и 40 А, проблема е 16-18 мм дали може да се отрежат с монофазна .
swissmad1 - специалист
Всичко над 40 РЕАЛНИ ампера е трифазно. Иначе на табелката може да пише и ,че е 1000 А .
Реването почва след като си купил 100А монофазна машина а реже метал до 10-12 мм .
Всеки има право да си даде парите за каквото желае.
kabel96 - специалист
нед ное 06, 2022 2:51 pmswissmad1 написа:
Всичко над 40 РЕАЛНИ ампера е трифазно. Иначе на табелката може да пише и ,че е 1000 А .
Реването почва след като си купил 100А монофазна машина а реже метал до 10-12 мм .
Всеки има право да си даде парите за каквото желае.
Ей тъй като почнете да се изказвате неподготвени направо кефите.
Заповядай на място да видиш това нещо колко реални ампера е ама гроздето е кисело де.
https://www.aliexpress.com/item/3288120 ... 76084%21sh
dragozow - майстор
Говорим за реални обаче, това от линка пише 70 ампера на монофазно...
Там, където поръчвам моите 40А също могат да ги надпишат 60А, но това не ги прави такива.
kabel96 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20201111_110054.jpg
пон ное 07, 2022 9:42 amdragozow написа:
Говорим за реални обаче, това от линка пише 70 ампера на монофазно...
Там, където поръчвам моите 40А също могат да ги надпишат 60А, но това не ги прави такива.
Мисля че казах че апарата е при мен.Това вътре няма нищо общо с широкоразпространените китайци.Ако забелязвате че даже не е и с високочестотно палене и като работи не гаси де що има електроника наоколо.Даже съм го тунинговал малко и спокойно вдига 85.
Снимката е преди да го отворя и сверя индикатора.
  • 1
  • 2

Тема "Апарат за плазмено рязане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: