• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
emosms - специалист
Ще ги боядисвам, не покрива оголения цам, и върху старото хромирано не хваща добре (матирал съм го), не ми се занимава повече
gogo7777 - майстор
emosms написа:
....не ми се занимава повече
.....и на мен.... :partyman:
emosms - специалист
Цялата тайна е подготовката на детайла, и не я открих.

Цама е отделна история, но вида стомана и вида хромникел също има значение май. Матиран със скочбрайт (абразивна вълна), като предподготовка, и обезмаслен.

Последния път киснах детайлите 3 дни в буркан с обезмаслител, и пак не хващаше. А врътките (пак бяха хромникел) ги правих с чешмяна вода, без соли (самата електролиза образува никелови и медни соли) пипах ги с ръце, и в общи линии станаха.

Ако имаш основа, върху която 'хваща' - става, ако не, не става...
Това 'научих' от цялата занимавка, и едни врътки за спомен, с такова покритие.
hidrazin - майстор
нед мар 26, 2023 2:26 pmemosms написа:
Цялата тайна е ...
... че няма тайни. Има четене, работа с правилните химикали , температури, плътност на тока, предварителна подготовка...
И основаното е ЧЕТЕНЕ а не гледане на простотии в тубата и още по-тъпия фейс.
А другото задължително е прецизност и познаване на процесите.
Неспазването на тези неща води до твоите резултати. Толкоз.
И ти беше казано...
:partyman:
emosms - специалист
Кое ми беше казано, 10 страници глупости и мои опити, никой нищо не каза по същество - как да подготвя детайлите, какви химикали да ползвам и т.н.
Подготвен ли е детайла, после 'хваща'. По-добре или по-лошо, но хваща, не е налеп, който се избърсва.

Само дето ги пре*еах с медния сулфат, като слушах 'казвания' :lol: :lol: :lol:
И преподготовката в 10% разтвор на киселина, и то спомогна да ги осера ;)
emosms - специалист
И боята не държи (хем си знам че спрейовете са играчка-боклук и не стават за нищо), но цвета ме изкуши и изглежда супер.

Още докато сглобявам нещата (гресирах вътре един механизъм) омазах цялата повърхност на телата отзад, и като бърсах, боята почна да пада :lol: :lol: :lol: :lol:

Също, странно ми лепне на пръстите, над 24 часа след боядисване. Ръкохватките лепнат и почва да пада по ръбчетата (не се вижда на снимката)
Гайките са добре.

Има ли смисъл да ползвам спрей грунд, или никога повече да не се занимавам със спрейове - т.е. боклуци които и за дезедорант не стават, и само лъжат хората :-D :-D :-D

Кофти е, че на праховото няма да ми намерят такъв цвят...

Прикачен файл

viber_image_2023-03-31_07-53-30-511.jpg
hidrazin - майстор
За качествено боядисване ти трябва помощник...

Прикачен файл:
боядисване.jpg
боядисване.jpg (42.58 KиБ) Видяна 2599 пъти

:partyman:
emosms - специалист
Пак е нещо с основата, че не хваща.
Грунд трябва, специален, може би.

За друго, освен прахово мат, като основа и после боята, не ми идва на ум.
И после лак, но не ташак боклук играчка от спрейовете, ми нещо с втвърдител..

Някъде прочетох, че само топване в солна киселина би трябвало да подготви за боята да хване, но вече не знам..
gogo7777 - майстор
пон мар 27, 2023 10:51 amemosms написа:
Кое ми беше казано, 10 страници глупости и мои опити, никой нищо не каза по същество - как да подготвя детайлите, какви химикали да ползвам и т.н.
Подготвен ли е детайла, после 'хваща'. По-добре или по-лошо, но хваща, не е налеп, който се избърсва.

Само дето ги пре*еах с медния сулфат, като слушах 'казвания' :lol: :lol: :lol:
И преподготовката в 10% разтвор на киселина, и то спомогна да ги осера ;)
Наистина 10 страници глупости.....преебал си ги бил с медния сулфат..... :lol: :lol: :lol: .....за 10страници "глупости" ти нито една "глупост" не усвои, а прави, каквото си искаш. Казвах ти просто кое, как и какво, но явно субтитрите не са били на български :-D :-D :-D
.....ама и тия врътки бетон, издържаха на издевателствата ти над тях :lol: :lol: :lol:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Материал никел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: