• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
Някой по-запознат да каже, ама май трябва да е никелов сулфат, а не чист никел.
gogo7777 - майстор
нед окт 01, 2023 1:36 pmkocetoMR написа:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
Ако си прочел темата ще разбереш, че електролитите се правят със соли на съответния метал.

Да правиш сол на никела в домашни условия е сложно и си е безумие при положение, че се продава и не е чак толкова скъп.

Подозирам, че питаш за разтваряне на никел до йони, което е твърде недостатъчно за нанасяне на галванично покритие.
:drinkers:
fantom - специалист
нед окт 01, 2023 1:36 pmkocetoMR написа:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
Електролиза с никел е едно, отлагане на никел е друго.
Никела може да го ползваш като електрод, но сол пак ще ти трябва.
В рецептите пише какво се слага.
По каква рецепта смятате да го правите?
soewhaty - напреднал
Много добри мнения по темата, много информативно, благодаря!
пон окт 02, 2023 5:25 amgogo7777 написа:
нед окт 01, 2023 1:36 pmkocetoMR написа:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
Ако си прочел темата ще разбереш, че електролитите се правят със соли на съответния метал.

Да правиш сол на никела в домашни условия е сложно и си е безумие при положение, че се продава и не е чак толкова скъп.

Подозирам, че питаш за разтваряне на никел до йони, което е твърде недостатъчно за нанасяне на галванично покритие.
:drinkers:
Да прочетах темата.Не ми е много ясно какви соли точно да купя и как се процедира с тях.Гледам в ютуб слагат бял оцет и сол и разграждат никел.После на метала които искат да никилират свързват -,на никел парчето +.Целата ми е да оцветя само няколко малки медни шини за една платка.Дразнят като потъмнее медта.
Как точно се процедира с тия соли,на прах ли идват и се разтварят вода или готов разтвор?
gogo7777 - майстор
В твоя случай за веднъж не е рентабилно да правиш електролит. Иначе химикалите, които ти трябват са Никелов сулфат, Натриев хлорид и Борна киселина. Това е най-простия електролит за никелиране, но не е блестящ.

ПП.....по метода само с никелови йони (Ю туб) свързваш никеловия анод към +, а за катод свързваш графит или олово. Оставяш така да работи поне няколко денонощия. Тока гласиш така, че да започнат да се отделят мехурчета по катода. Трябва разтвора да се оцвети в зелено.....колкото по-наситен цвят, толкова по-добре. Пробвай....вероятноста за успех е 50/50 :)
пон окт 02, 2023 6:42 pmfantom написа:
нед окт 01, 2023 1:36 pmkocetoMR написа:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
Електролиза с никел е едно, отлагане на никел е друго.
Никела може да го ползваш като електрод, но сол пак ще ти трябва.
В рецептите пише какво се слага.
По каква рецепта смятате да го правите?
Знам че са различни неща отлагането и електролизата.Незнам какви са тия рецепти.Мисля да си купя бял оцет(индустриален) ,сол ,вода ,имам dc захранване и никел.Почти сигурен съм че нищо няма да стане, но поне ще съм пробвал.
fantom - специалист
пет окт 13, 2023 2:38 pmkocetoMR написа:
пон окт 02, 2023 6:42 pmfantom написа:
нед окт 01, 2023 1:36 pmkocetoMR написа:
Здравейте.Искам да си направя електролиза с никел,искам да покрия медни шини.Имам достатъчно чист никел за хабене и лаб.захранване.Каква киселина ми трябва за да разградя никел вътре?
Електролиза с никел е едно, отлагане на никел е друго.
Никела може да го ползваш като електрод, но сол пак ще ти трябва.
В рецептите пише какво се слага.
По каква рецепта смятате да го правите?
Знам че са различни неща отлагането и електролизата.Незнам какви са тия рецепти.Мисля да си купя бял оцет(индустриален) ,сол ,вода ,имам dc захранване и никел.Почти сигурен съм че нищо няма да стане, но поне ще съм пробвал.
е, поне действай по рецепта (схема/технология), че да е лесно да помагаме.
gogo7777 - майстор
Без здрава галванична връзка мед/никел, се рискува в последствие тока да протече само през покритието, а не през предвидения меден проводник.
:drinkers:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Материал никел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: