• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
nikolson - майстор
Продава се в магазините за лабораторно оборудване и реактиви тип учебна книжарница. Обаче и там не е "евтино за проба". Последно бях купувал ортофосфорна киселина, беше в бутилки по 1л.
brum - майстор
Алиекспрес. 99.9% чист калай беше 2-3 лева с доставката. Дойде за под месец.
MamaMy - майстор
пет яну 27, 2023 4:27 pmemosms написа:
Някъде дали не се продава като лабораторен реактив, малки количества?
https://bazar.bg/obiava-24409979/chist- ... olichestvo
nikolson - майстор
Май съм пропуснал, че се говори вече за калай. Аз все още съм на никела...
emosms - специалист
Никел търся пробвах с монета от 10 ст, но там е сплав и дърпа цинка.

В Пловдив май няма такава учебна книжарница.

Нямаше ли електроди от никел за специални заварки и дали продават на бройка?
MamaMy - майстор
И те съдържат % никел.
gogo7777 - майстор
Ако иде реч за платки и подобни ръкоделия, бих се насочил към посребряването. Сребърните електролити не са толкова капризни, правят отлична адхезия и се отлагат бързо. Електролити приготвени по начина от клипа са "еднодневки" и не вършат работа. :wink:
emosms - специалист
За никелиране вкъщи става въпрос, за дребни детайли, които няма да са на външни условия.

След като на клипа полага никел върху стомана и после го полира с кечето, какво му е на метода с никелови електроди?

Конкретно ми трябва за малки, хромирани детайлчета от цам (разни врътки и копчета).
Не ми харесва огледално-циганското хромирано.
Сатенирах ги със скочбрайт (нещо като абразивна вълна), и сега е по-добре.

Само че, искам да придам леко жълтеникавия оттенък на никелирана (без хром) повърхност, с текстура (вече ги сатенирах отдолу).

Пробвах домашно помедняване по същия метод - работи.
Но цвета ми е прекален. Освен това, медта ще иска допълнителна защита от оксидация, за да не потъмнява, а никела не особено
gogo7777 - майстор
Върху стомана първият слой винаги е никел.
Иначе за твоя случай никел върху хром НЕ се нанася, трябва първо да помедниш после да никелираш. Също така трябва да си сигурен, че върху детайла хромовото покритие е от метала хром!!!
Ако ще правиш електролити прави ги със соли на съответния метал.....това от клипа е "мижи да те лажем" :) ....ама ти си знаеш де.
:drinkers:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Материал никел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: