Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ZEDYCUS - майстор
radius - майстор
Мерси и аз ги намерих, чак ми е съмнително. Току що говорих с тях и чакам да ми кажат имат ли на тази цена.
В някакъв профишоп уж е 53лв. като резервен вариант, но ще видим...

П.С. Поръчах го от Румик за 44+5 доставка. Мерси.
П.С.С. Колата е Ксара Пикасо ХДИ, но то едва ли е от значение това, ами предния мастър, колко е стягал.

Не я усетих с направения инструмент.
Прикачен файл:
viber_image_2023-02-25_12-30-38-633.jpg
kr1100 - майстор
пет фев 24, 2023 9:44 amAndri01 написа:
Аз бих отишъл при гумаджия, да я развие с пистолет. После си я стягаш ти на ръка и се прибираш.. Имах подобен случай,но с болтовете на гума.
Амчи аз постоянно го имам този проблем с Халумин джанти стегнати на 170Nm / толкова препоръчват/. Първо чукане по всеки болт с 2 чука - малък подпрян на болта и 1 голям съвтник. После съветване с кръстат ключ с подсилване и 1 тръба 73-80 см дъла и пак е зор. Прпобвах с акумулаторни, на 230 В гайковерти - все късата клечка. .
Радиуса да отова при 1 гумаджия с компресор с голяма бутика и ще се лашне .
пишман_майстор - майстор
Гайките се развиват лесно . Дори и в случая . Виж болтове по ФВ /ауди на външни карета си е ...изпитание дори и за по-стабиляги въртоци. Вече с 3/4 няма грижа разбира се.
ZEDYCUS - майстор
На Шаран е болт с глава 32, бях взимал резервен болт, но беше с вътрешен шестограм 16мм ако не се лъжа, а нямах такъв, та си сложих стария болт, което по принцип не е правилно, но....Преди две или три години майстори ми сменяха двете полуоски и пак си оставиха старите болтове.
Браво на радиуса, опроверга ме, че със заварка няма да стане, уцелил е яка тръба. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Болта при ФВ се стяга на друг принцип и със сигурност прескача отболе 300-те Нм, ако се "мери" с динам.ключ . Щом аз на върток с рамо около 60см +- стъпвам в края му с цялата си тежест ( 90кг ) и не се развива без да да се "оцна" два-три пъти и напъна .... А стягането го правя с метър и половина тръба надяната .
Просто в случая ( аз не обърнах внимание отначало, че е гайка) няма как да не поддаде , дори и на заварен инструмент. Там усилието не е толкова голямо.
radius - майстор
Дръжката дойде, дано да е корава, колкото добре изглежда :wink: .
Indianec 2 - специалист
Извинявай, ама с какви елетроди завари камъка?
Че съм на същия хал, имам да свалям главина.
MamaMy - майстор
Изчисти хубаво железата с флекса и давай с Емона или други базични.
radius - майстор
Май бяха Универс, ама то толкова наклепах, че и с дъвка може би да е издържало :lol:

Тема "Въртоци за гедория и заваряване на вложка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: