Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
radius - майстор
То и в думите ти има доста смисъл, ще го заваря, дано да държат заварките, а и камъка да не се сцепи.
Делян - специалист
Преди години, "когато рокендрола...", и нямаше гайковерти, полуоските ги развивахме с ключ лула (ако може да се вкара, може малко да се запили). Хващаш някой от 150 кила и нагоре, за да скочи отгоре. Ако се опъне гайката, съветваш с чука върху лулата. Колкото и да е чудно, лулата е по-здрава от камъка. Може да срежеш лулата, за да вкараш тръба.
ZEDYCUS - майстор
Не знам на каква кола си, но на шарана с тези ключове от снимката, успявам да си развия централния болт на външното каре без проблем. Усилията са същите. Форсето разтегателното е с тресчотка с 24 зъба. С най малкия съм ползвал тръба, после взех по дългия, с него съм развивал без да удължавам. Но последния който взех на Форсе е много удобен като съм наврян под колата и нямам височина да нагласям другите на камъка.
Засега нищо не ми се опънало да не мога го развия с тях. Заслужаваше си 100 то лева обща цена.
С заварка според мен няма да се получи.

Прикачен файл

viber_image_2023-02-24_12-03-00-522.jpg
nikolson - майстор
Има редукторни ключове по 70-80 лева.
radius - майстор
Мерси на всички, аз и без това се оглеждам за някаква по-здрава врътка, така че ще ми е полезно. Тоя с тресчотката е интересен, тя дали ще издържи напъване с това дълго рамо (не за моя случай, а по принцип)?
Но засега няма да разберем колко са здрави въртоците, ами дали е прав Зедикус. Не издържах и направих това:
Прикачен файл:
k.jpg
k.jpg (74.1 KиБ) Видяна 1415 пъти



Ако реша режа заварката и пак си имам камък, макар и с неясна здравина.
пишман_майстор - майстор
Козата си сака пръч...
аз също съм си правил разни приспособления с дебели полуоски , преработени вложки и т.н.
Последно преди около 6 години си купих върток с дълго рамо на 3/4 квадрат и тресчотка пак на 3/4 квадрат , тайвански на форс. И поотделно вложки ковани каквито ми притрябват в него момент, тях си ги купувах отделно . Всичко това след един замазан от уж стабилен самоделен инструмент инбусен болт на точно такива външни карета. Няма нужда да описвам как съм го развил после този болт, но накратко нещо което принципно съм се справял за под 3 минути, стана за половин ден и споменаване на близки рода.
Е оттогава разбира се не е било случай да не развия или завия серт болтове , то и преди него ден пак нямах проблем , докато "излезе" проблем и пренастройване на релсите :)
Купи си един върток 3/4 https://www.google.com/search?q=%D0%92% ... e&ie=UTF-8
Вложка кована , каквато ти е необходима , пак на 3/4 . Един преход от 3/4 на 1/2 ( за да може да си го ползваш и с наличните си 1/2 вложки при необходимост ) и ще имаш инструмент който и занапред може да ти потрябва.
MamaMy - майстор
За такива цели съм си направил върток Г-образен 1/2 от реактивна щанга. С тънък диск съм си изпилил един квадрат и не ме е страх, че ще се посуче или скъса. С него си затягам гумите. Няма не искам и при развиването. Като се друсна отгоре с моето крехко телосложение и всичко се предава. Само удължение съм си направил от щанга на ''качалка" от нефтена сонда. Японска стомана. Камъни имам разни ударни и обикновени подсилени на 1/2. Каквото нямам си го докупувам.
Andri01 - майстор
Ключа ми за гуми е същия ,от реактивна щанга. само ъгъла е някъде към 100 градуса,не 90. такава си беше щангата. Удължител.тръбичка към 500мм. Е,наскоро и това не помогна,че се наложи да сляза до "Жижо" за развиване с пистолет. като сменям гумите ги карам да затягат с ключ на ръка. С пистолета си... :axe:
ZEDYCUS - майстор
radius
Мерси на всички, аз и без това се оглеждам за някаква по-здрава врътка, така че ще ми е полезно. Тоя с тресчотката е интересен, тя дали ще издържи напъване с това дълго рамо (не за моя случай, а по принцип)?
Издържа напъване, като го взех миналата есен с него развивах и затягах после болта на карето за да изкарам дългата полуоска като сменях маншона на трипода от вътрешната страна. Тогава сменях и шарнири и вътрешен накрайник на рейката. Това в гаража без подемник, на пода с крик и много удобно се лашнаха болтовете и доразвивах с акугайковерт. Не мога да намеря описанието до колко нютона се справя, бях мяркал някъде по магазините преди да я купя. За 45 лв я намерих. Не помня сайта обаче, от 40на до 65лв се движи цената. Това му е номера Force 802434
radius - майстор
Мерси на всички, ценни акъли давате, лошото е че нямам много скрап за донори, то и затова квадрата го изпилих от ебаси кашкаваления материал.
Задикус, вече ми е в количката, но за 61лв, ще се ослушам няколко дена за далавера и ако няма, ще поръчам.
След 2 часа ще видим кой кого :lol: :axe: :axe: :axe: .

Тема "Въртоци за гедория и заваряване на вложка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: