• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Правя "клетка" около една дървена барака за да я укрепя. използвам профил 4х4 и искам клетката да е колкото се може по-плътна около стените. ще има ли проблем ако пропусна заварките от вътрешната страна (където профила контактува със стената)? Мисля всякакви варианти да направя колкото се може повече от клетката отделно, на на финала винаги в ъглите някъде трябва да я сглобя около сградата.
Andri01 - майстор
Зависи от дебелината на профила. Този пропуск ще бъде на 2 от ъглите. Ако имаш съмнения,сложи по 2 планки-от горната и долната страна на профила
MamaMy - майстор
"Пропускането" няма да е проблем, но запалването ще е голям такъв. Ако са ти качествени заварките, това че са едностранни не е фатално. Гледай само да не изметне. Приготви си пожарогасител и шишета с вода. При последните заварки когато клетката е върху бараката си подготви ленти от медна или алуминиева ламарина. Подлагаш лентата под заварката и като свършиш веднага поливаш отзад зад лентата за да изгасиш дървото. Гледай да не поливаш заварките, че ще станат крехки. :wink:
Последна промяна от MamaMy на пон авг 28, 2023 3:20 pm, променено общо 1 път.
смесица от 4х4х2 и 4х4х3 са профилите. Имам и ламарина 3мм за планки. Имам и профил достатъчно да спъна ъглите
пон авг 28, 2023 2:44 pmMamaMy написа:
"Проускането" няма да е проблем, но запалването ще е голям такъв. Ако са ти качествени заварките, това че са едностранни не е фатално. Гледай само да не изметне. Приготви си пожарогасител и шишета с вода. При последните заварки когато клетката е върху бараката си подготви ленти от медна или алуминиева ламарина. Подлагаш лентата под заварката и като свършиш веднага поливаш отзад зад лентата за да изгасиш дървото. Гледай да не поливаш заварките, че ще станат крехки. :wink:
мерси. точно от изметване ме е страх. и за пожароопасност се замислях, имам поцинкована ламарина, ще пазя с нея. пожарогасителя ще ми е под ръка
LazarGanev - "Велик майстор"
пон авг 28, 2023 2:46 pmgdanov написа:
смесица от 4х4х2 и 4х4х3 са профилите.
За сефте чувам за такива профили, явно са от "Нашта система" :-D
Andri01 - майстор
Заварките ги прави с "точкуване", за да няма измятане.
torbalan - Дървен философ
На финала сглоби с болтове и гайки, ако не искаш да подпалиш бараката.
Останалото може да го сглобиш на разстояние, така че да няма опасност от подпалване.

Ама заслужава ли си подобно укрепване?
gogo7777 - майстор
пон авг 28, 2023 2:49 pmLazarGanev написа:
пон авг 28, 2023 2:46 pmgdanov написа:
смесица от 4х4х2 и 4х4х3 са профилите.
За сефте чувам за такива профили, явно са от "Нашта система" :-D
.....и Боби Михайлов е напред :lol: :lol: :lol:
gogo7777 - майстор
пон авг 28, 2023 7:46 pmtorbalan написа:
....
Ама заслужава ли си подобно укрепване?
И аз се чудя. Ще прави нова конструкция около съборетина. Ама всеки си знае.
:drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "ъглови заварки на "клетка" около съществуваща сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: