Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pif4o - специалист
Здравейте колеги, на скоро бащата ми подари неговия шмиргел на които смених лагерите че бяха се поразбили с такива на тимкен, и му купих и два нови диска един по грапав и един бял по "мазен" да ама тея дискове са малко криви, бият на пред по оста не странично, и съответно машината като е яка (стара българска) като се развърти и влиза в доста яки вибраци заради тоя дис баланс. Като му подам леко някои детаил към диска и го пусна да се врътне се вижда как детаила реално се стърже само по половината от окръжността на диска демек все едно диска е яице. Не знам сигурно с време на експлоатация може да се изравни ама кои знае колко време ще отнеме и няма ли да разбие пак лагерите. Има ли начин тоя диск както се върти с нещо бързо да се износи че да се поизправи ?
Pansim1 - специалист
Има, с нови качествени дискове. Или с правилно монтирани такива.
pif4o - специалист
Че то кво има да му объркаш? Влиза си плътно на втулката, стегнат е добре без пресилване, какво значи правилно?
wanderer - специалист
Не е задължително камъните да са некачествени за да искат изправяне при първото пускане, а и регулярно при нужда. Най бюджетния вариант е със съответният камък за изравняване. По добрият вариант е с диамантен изравнител, или ако намериш сондажна корона както е в моят случай.
Прикачен файл:
378085826_1103088494403330_5227767916720909408_n.jpg
378085826_1103088494403330_5227767916720909408_n.jpg (101.19 KиБ) Видяна 2075 пъти
ZEDYCUS - майстор
Имам едно парче от карборундов изравнител, дето ми не трябва(щото някой няма да му казвам името, ми подари едни такива като тва показано на снимката по горе :partyman: )Ако се срещаш с на женати брат и :-D , да му го оставя на него, че ще се видим скоро. Пия бира по принцип :-D :partyman:
Мисля, че какъвто и да е абразив, няма да свърши работа просто "на ръка".
До колкото разбирам, тук се иска баланс, а не просто изравняване на повърхност.
Та, абразивът, какъвто и да е, трябва да се държи от нещо друго, за да оправи биенето на дискът.
Чираче - майстор
А проверена ли е оста за изкривяване? Ако оста е крива, изравняване на дисковете е безсмислено. Ще "бие" и ремъчната шайба.

Проверяването за кривина става като се центрова по лагерните шийки, и с индикаторен часовник се гледа биенето на шийката на диска и ремъчната шайба. Ако няма биене, диска се изравнява с диамантен изравнител.
Точно, Чирак.
Имам такъв за диска на точилото. Влиза си в комплектацията.

Тема "Как да изправя диск на шмиргел ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: