Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
burningice - специалист
благодаря за изчерпателните отговори,
интересеното е че приложеноето на моя въпрос се отнасяше за климатична техника която да се използва за парно отопление - съчетава и двете неща : http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6837
mgbagera - специалист
Здравейте!
Темата е малко стара но за да не пускам нова, реших да я изровя от прахта :)

Трябва ми горелка за еднократна употреба, за да заваря медни тръби на 1 компресор от хладилник.
Тръбите са ф6 или ф8. Спрял съм се на този модел горелка: https://elenagas.com/%D0%B3%D0%B0%D0%B7 ... 0%BA%D1%82

Не знам колко е вярно, но пише че достига 1200С. Ще стане ли за работа с твърд припой ?
Фитилчо - майстор
Не и вярвам, ама може и да става....
не съм виждал профита да бачкат с такава, по скоро с оксижен
Antonii - майстор
То пламъка на всяка газова горелка има тези градуси, но в случая е важна мощноста на горелката.
Лично аз се съмнявам тази да ви свърши работа за твърд припой в конкретния случай.
MamaMy - майстор
Купих подобна, но не става за твърд припой. Еле пък за компресор на хладилник. Отпред е много голяма "човката" и разсейва пламъка на голяма площ. Става да си подгряваш разни големи детайли. Трябва ти тънка като оксижен за да концентрира пламъка в точка.
mgbagera - специалист
Значи да си търся с МАП газ.
А какъв припой бихте ми препоръчали ?
resistbody - майстор
ср юли 01, 2020 10:54 pmmgbagera написа:
Значи да си търся с МАП газ.
А какъв припой бихте ми препоръчали ?
С мап газ става да запояваш медно-фосфорен, твърдия от по левче бройката в железарията, на кутия и е доста по-евтин, НО е зор с по-големи тръби и компресори... забрави да работиш със сребърен с мап.. мапа го ползвам за дребни ремонти да не мъкна оксижена.. а и пламъка не е така концентриран..
Мап горелката с флакон мисля е 80лв, после по 20лв на флакон...

Мек припой НЕ се използва за хладилна и климатична техника, мек само за парно и вода...

Приятел заварява със аргон но инцидентно две тръбички, аз не съм пробвал още как ще се държи медта на ТИГ заваряването..
cat - специалист
Перфектно се заварява мед по ВИГ метод , нагряваш нанасяш добавъчния материал и после се връщаш още веднъж да го разнесеш добавъчния материал е кабел .

Изображение

Медта като алуминия е много топловодима и в момента в който видиш заваръчна вана бързо капваш добавъчен и в случая буташ напред иначе пада парченце просто се втечнява затов е по добре да се разнесе добавъчния на второ минаване.
gogo7777 - майстор
ср юли 01, 2020 10:54 pmmgbagera написа:
Значи да си търся с МАП газ.
А какъв припой бихте ми препоръчали ?
Точно така. Припой сребърен поне 20% с флюс. Загряваш добавяш, загряваш добавяш.....пламъка далече от припоя. Припоя сам се движи към по-топло и по-чисто......
:)
mgbagera - специалист
Утре ще пътувам до София, може ли да ме насочите към някой магазин от който да си закупя твърд припой ? Маршрута ми е: идване от Костинброд, северна тангента, летище и после на обратно. Ясно ми е че точно на този маршрут може и да няма такъв магазин но нещо около него също става.

Сещам се че до Ботевградско шосе имаше HomeMax на бул. Владимир Вазов. Но не знам дали там ще има припой и то на бройка а не цяла кутия.

Иначе за горелката, преправих една газова пърлачка за прасе :-D и стана номера. Един приятел ми услужи с припой за тест и се справя. Ще направя снимки тия дни.

Тема "как се заваряват медни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: