• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
agj - майстор
ktamen написа:
gogo7777 написа:
аргон.
Ето това май е ключовата думичка.
Пробвай да направиш тези часове с обикновени електроди и ръждясала ламарина 1,2мм с обикновено стъкло.
Да, това е ключовата думичка ,за да стане ясно дали една автоматична маска е читава!
И обяснявам защо: Времето на затъмнение т.е. времето за реакция ,между китайските и марковите маски е идентично т.е. почти еднакво ,то си е написано (или поне трябва да бъде написано) на инструкцията за експлоатация.И ако при работа, или след работа с маската няма напрежение в очите ,главоболие и т.н. то това време за реакция е достатъчно за нормална работа .Нещата обаче се усложняват при другия фактор който влияе за качествената работа на маската -регулирането на чувствителността !Моя опит показва че китайските маски независимо дали са евтини или скъпи, имат проблем точно с тоя елемент!Чувствителността им не е добра !А именно това е от значение при работа на "аргон" ! Дъгата при тоя метод, е така да се каже по мека и изисква по голяма чувствителност на маската ,освен това при работа на "аргон", рядко си използват високи токове ,а ниските токове (под 50-60 Ам.)много често могат да създадат проблеми при работа с китайски маски! А има и още други фактори ,като например -вида на матирала който се заварява,осветеността на помещението в което се работи и т.н.
Последна промяна от agj на нед мар 29, 2015 1:34 am, променено общо 2 пъти.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Ти научи ли за 4-те такта или още се чешаш по тиквата... :lol:
Не знам каква връзка имат четирите такта с тая тема?! Но до колкото си спомням за тия четири такта ,Ти беше написал някакви адски глупости!! Не ме карай ди го търся тоя пост по темите , че отново ще станеш за смях пред аудиторията!
gogo7777 - майстор
Намери ги......ако ти е трудно ще ги намеря аз. И не само у тоя форум :lol:
agj - майстор
Ми ето ти е една от всичките глупости които си изцвъкал тук:
gogo7777 написа:
Относно Scratch start добрите апарати го имат като опция и е заложено в един от четирите такта при съответната настройка. Ако знаеш какво става при тези 4 такта ще ти стане ясно.
На мен ми е ясно ,чe на теб изобщо не ти е ясно! Не ти е ясно нито какво е Scratch, още повече че пък 4-те такта нямат нищо ама НИЩО общо със Scratch start-а !Пълни глупости! :rolleyes:
Който разбира от тези неща ,вероятно ти се смее от сърце ….
П.П. За Scratch start съм обяснил в тая тема: viewtopic.php?f=56&t=46743 – чети и се образовай! Мога да направя тема и да обясня що е това 2такта и що е това 4 такта ,...но съм приключил с правенето на теми ,пък и изобщо не ми си занимава с теб , че трудно смилаш материята! :-D
ktamen - специалист
agj написа:
ключовата думичка
Питах в няколко форума за маските и изчетох каквото можах. За това, че аргона е истинския тест го четох и преди покупката. Гледах много обяви, освен цената и гаранцията в тази обява ми хареса и това, че изрично беше посочено, че не е подходяща за аргон - реших, че щом не лъжат значи маската е читава. С аргон едва ли ще ползвам точно тази маска, взел съм я за обмазани електроди.
И все пак имах предвид друга съществена разлика на аргона с обмазаните електроди - паленето на дъгата става съвсем лесно и много надеждно и с малко опит може напълно да се избегне прякото гледане при запалването. Разтягане на дъгата също май е невъзможно при заваряване с аргон. Пък и ако имах аргон щях да правя непрекъснати шевове, а не милион точки и заради по-малкото паления щях да надничам много по-рядко зад маската.
А за "китайските" маски - аз много трудно бих повярвал, че някоя маска, продавана в България, не е правена в Китай. Особено много се дразня от надпис като "Производител: ESAB Швеция" - този надпис също означава, че маската е китайска, ама не искат да си го напишат в прав текст.
gogo7777 - майстор
Ми ето ти е една от всичките глупости които си изцвъкал тук:
:lol: Така е, като не си на ясно.....за тебе Scratch start е само и единствено палене с драскане нали :lol: . А дали не означава и стартиране на дъгата.... Тогава още писах, ама не си се дообразовал по въпроса. Виждал ли си при HF дъгата да стартира от 10А за неопределено време....само не ми казвай за нарастващият ток до зададеният....дерзай по жокера и се учи :lol:

С тая моя глупост не уцели, давай друга от многото :lol:
dragozow - майстор
Особено много се дразня от надпис като "Производител: ESAB Швеция" - този надпис също означава, че маската е китайска, ама не искат да си го напишат в прав текст.
Елементите по електрониката на маската със сигурност не се правят в Европа. Особено ако маската е под 400 лв. Фирмата от която пазарувам маски в Китай също прави електрониката за много големи производители. Има маски и за по 10 долара, но са боклучиви.
agj - майстор
ktamen написа:
А за "китайските" маски - аз много трудно бих повярвал, че някоя маска, продавана в България, не е правена в Китай. Особено много се дразня от надпис като "Производител: ESAB Швеция" - този надпис също означава, че маската е китайска, ама не искат да си го напишат в прав текст.
От тези които са предлагат у нас, съм сигурен че Speedglas и Chameleon не се правени в Китай! За Speedglas ,знаете -шведски са. Chameleon принципно се води италиански, но са поръчва и изработва в корейската фирма Otos, която пък прави и маските на Miller!
ktamen - специалист
А стъклата къде са правени?
Зет ми има един много уместен лаф - "Ако не е китайско, значи е менте.
Китайското производство също може да е висококачествено, друг е въпроса, че в стремежа за ниска цена до нас често стигат пълни боклуци.
pansim написа:
Ktamen, маски има много и различни. Евтините не са добър избор и ще ти кажа защо.
Времето за затъмняване е по-голямо, /независимо какво е написал китаеца/ а и зависи от околната осветеност. Тествано с две маски.
При относително по-тъмно помещение реагира доста бавно и определено дразни очите. При по-висок клас маска, това забавяне го няма независимо на тъмно или светло работиш. Та...не зная какво е твоето мнение, но моите очи не струват 70-80лв. РАЗЛИКА между добра и калпава маска.
Няма да давам конкретен пример, за да не ме обвинят отново в реклама.
Току що се прибрах вкъщи, заварях докато можех да виждам нещо навън, маската се държи отлично, дори да не е съвсем светло.
gogo7777 - майстор
Дано си уцелил с маска и настройка. Соларните маски могат да бъдат много коварни, за това не ги харесвам и препоръчвам. Марковите също. Мое мнение, неангажиращо. Патил съм, не е като да не съм :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Фотосоларна маска за електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: