• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
ktamen - специалист
Заварявам от 30 години и обикновени маски имам предостатъчно. Какво им има на тези от 40лв и с какво тези от 340 са по-добри?
На практика нямам никакъв опит и не знам какви са критериите за качество.
gogo7777 - майстор
Ами никакви предимства няма.....е има ама са незначително пренебрежими благините.....който заварява интензивно знае кой филтър е добър :lol:
ktamen - специалист
gogo7777 написа:
който заварява интензивно знае кой филтър е добър :lol:
Май ти не си от тези дето заваряват интензивно. Като заварявам тънки ламарини шева се състои от множество точки, при всяка точка дърпам маската за момент, много често обаче дърпането на електрода в същия момент не е достатъчно да изгасне дъгата и тя се разтяга до 5см, че и по-дълга. Достатъчно е да видиш няколко такива "удължавания" и после цяла нощ ще плачеш като малко дете. Ако предната вечер си се осветил нужната доза на следващия ден за повторно осветяване е много по-малка. Едва ли човек, който е наясно дори само с тази подробност няма да оцени самозатъмняващите маски. А да имаш свободна ръка също се оказа невероятно удобно. Както и да е. Пропускания спектър и интензитет и при евтините и при скъпите маски е един и същ.
Купих си маска от продавалника. На нея пише VIKI. 60лв с 2 години гаранция. Регулира се само степента на затъмняване, но не и времето, в което трябва да стане отново светла. Със слънчеви батерии е, ако се скапят мисля, че лесно ще и измисля алтернативно захранване. Засега съм изгорил 20тина електрода и съм много доволен. Преди си бях купил дърворезачка VIKI и беше невероятен боклук, разпада се и от най-нежното докосване, обаче маската ми се струва, че е правена в някой по-западен китайски гараж защото изработката си е на много добро ниво, или поне така ми се струва засега. Като поработя още малко пак ще пиша.
gogo7777 - майстор
Май ти не си от тези дето заваряват интензивно.
Де да знам на кое казваш интензивно.....сега правя по 230-240 часа месечно само тръболяк на аргон. Обикновен шлем и стъкло 10-ка.......кимам си с главата и си спя спокойно вече не знам от колко години. :wink:
ktamen - специалист
gogo7777 написа:
аргон.
Ето това май е ключовата думичка.
Пробвай да направиш тези часове с обикновени електроди и ръждясала ламарина 1,2мм с обикновено стъкло.
gogo7777 - майстор
Абе пич кво искаш да кажеш........пробвал съм кво ли не. За електрод ли иде реч. Знаеш ли коя дъга е по-серт и кога трябва аджеба свободна ръка. Екзотиките и модата при маските отдавна съм ги сложил където им е мястото :lol: Запаси се с Алкаин, като не знаеш как да се предпазиш....не адмирирай солара ако не знаеш страничните ефекти от затъмнението.
ktamen - специалист
Ако наистина беше такъв спец какъвто се изкарваш досега да си разбрал какво искам да кажа.
pansim - майстор
Ktamen, маски има много и различни. Евтините не са добър избор и ще ти кажа защо.
Времето за затъмняване е по-голямо, /независимо какво е написал китаеца/ а и зависи от околната осветеност. Тествано с две маски.
При относително по-тъмно помещение реагира доста бавно и определено дразни очите. При по-висок клас маска, това забавяне го няма независимо на тъмно или светло работиш. Та...не зная какво е твоето мнение, но моите очи не струват 70-80лв. РАЗЛИКА между добра и калпава маска.
Няма да давам конкретен пример, за да не ме обвинят отново в реклама.
agj - майстор
gogo7777 написа:
Май ти не си от тези дето заваряват интензивно.
Де да знам на кое казваш интензивно.....сега правя по 230-240 часа месечно само тръболяк на аргон. Обикновен шлем и стъкло 10-ка.......кимам си с главата и си спя спокойно вече не знам от колко години. :wink:
:-D
А бе ти имаш ли време изобщо да спиш,с тия 240часа, работа месечно ?! :lol:
А доколкото си спомням все повтаряш ,че от години си спрял да заваряваш ,….….ръката не те слушала както преди и т.н…..пък сега изведнъж правиш по 240 часа ….?!!!А посмали малко, стига вече ……!!!
Поне пиши едно и също, че поне някой да ти се хване малко от малко на историите! :lol:
gogo7777 - майстор
Мдааа, бях спрял от години и ми се ще да спра за винаги, ама за сега се налага да поработя. Ама на тебе, като форумна мишка нямам намерение да ти обяснявам.....приеми, че съм на два стана :lol: . 240 часа са екстра за пусков обект /може и повече даже/, ама има за какво. Дали ми верваш Ти или който и да било ми е през к.....Ръката не ме слуша щото я чупих преди 6 години....сега съм във форма и нямам ядове с ръкохватката. Да пусна ли клип от ежедневната си работа да се убедиш, колко съм виртуален бе мушморок, сега ми е лесно с клиповете и снимките :lol: Най-обичам някой с лъскава маска да се мери с ветеран с картонена такава..... :lol: . Ти научи ли за 4-те такта или още се чешаш по тиквата... :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Фотосоларна маска за електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: