• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fox_vt - майстор
gogo7777 написа:
А по твоята логика -трябва да бачкаме само с 9-ка ,щото през нея се вижда най -добре!
Не, това не следва от логиката.
Трябва възможно по-светло стъкло, през което фокусирането да е най-добро съобразено с околната светлина. Зеницата да е възможно толкова отворена, колкото и докато се заварява. Цвета на очите също е от значение........таблици за ампери и вид на заваряване са само условни помощници, индивидуалността на организма тук е определящ.
Точно така е дали ще те болят очите от осветяване или от прекалено тъмна маска е еднакво кофти.Е вярно че осветяването е по гадно но прекаленото презапасяване пак е така.Като гледам таблицата за 90-100А ,11 степен при електроди май таман там съм а колегата кара на последната степен където на мен ми идва тъмно.
falcoh - специалист
Здравейте!
Начинаещ съм в заваряването и ще ползвам електрожен няколко пъти в годината колкото да заваря нещо по подръжка на къщата.
Някой има ли мнение за тази маска: Заваръчен фотосоларен шлем Hecht 900250/ DIN 9 - DIN 13, UV/IR DIN 16, 94x37mm /
https://www.onlinemashini.bg/zavara4en- ... 7mm-/40522
Гледам че маската не е китайска и затова се спрях на нея.
Ако не този модел...някакъв друг който да ми върши работа от порядъка на тази цена...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Фотосоларна маска за електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: