• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
gogo7777 - майстор
Два дирека от профил 50×50×3 и готово. Стига да има къде да ги захване отгоре.
:drinkers:
B0bi - специалист
Отгоре би трябвало да е щурц ("бетонен пояс", "трегер")? Отдолу може да де подсигури с с 2-3 шпилки през стената и отвътре планки/шина. Уко реши, че му е важно ...
nautilus33 - майстор
чет ное 09, 2023 7:14 amB0bi написа:
Цената едва ли звучи много добре :wink:
Да, именно цената от почти 2000лв ме отказа. Иначе за каса не знам, понеже ще трябва да е П образна, тъй като на пода ще пречи определено. И аз си мислех да облека отвън с тънка ламарина, но ще стане доста грозно и се отказах. При условие, че е хваната вътре в самата каса, не би ли било сложна да се изкърти след като няма да има почти никакво движение на ляво/дясно, за да могат да я изкъртят пък било то и с тухлите.

ПП Дори и да сложа каса от Г-образ(винкел), пак могат да я изкъртят както и директно захванатите планки на пантите?Иначе мястото е що-годе оживено и за работа с ъглошлайф е изключено. Само изкъртване ме притеснява.
Последна промяна от nautilus33 на чет ное 09, 2023 1:58 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
чет ное 09, 2023 8:57 amgogo7777 написа:
Два дирека от профил 50×50×3 и готово. Стига да има къде да ги захване отгоре.
:drinkers:
Не ми стана ясно за къде са тези два дирека?
gogo7777 - майстор
Ъъъъ... ти ебаваш ли се..... :cool:
nautilus33 - майстор
След като го нипасах и поразмислих, се сетих :) За колони на които да захвана основните панти на решетката. То има къде да се захванат, обаче ако е зидария, няма ли да е същото както и ако ги хвана към самата каса.
Lutchezar - майстор
Каква е тази зидария на която с надяваш да удържи тези врати?
gogo7777 - майстор
чет ное 09, 2023 3:10 pmnautilus33 написа:
След като го нипасах и поразмислих, се сетих :) За колони на които да захвана основните панти на решетката. То има къде да се захванат, обаче ако е зидария, няма ли да е същото както и ако ги хвана към самата каса.
Над решетката какво има? Ако има нещо, каквото и да е, там захващаш диреците, отдолу в пода (земята) е ясно.
:drinkers:
nautilus33 - майстор
Зидарията е плътна тухла единичка или поне така изглежда като пробивах на няколко места. Отгоре има тънък слой мозайка. Външно е сложно, т.е. с диреците, понеже има едни декоративни первази около цялата каса, от мозайка, които трява да счупя, а не ми се иска. Ваиранта си остава понтаж в самата каса директно към стената.
gogo7777 - майстор
Захващат диреците към стената с арматурно желязо 10мм и поне 150мм дълго...по 4 броя на дирек (2 горе и 2 долу)
Дупчиш с 12мм под ъгъл, пълниш с лепило или химически анкер, отвесираш, заваряване и т.н.
:drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Нарава на метална врата тип 'решетка' на 4 отделни секции" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: