• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
fvaleryev - специалист
Прикачен файл:
377160630_326317550179677_8223487897123447448_n.jpg
377160630_326317550179677_8223487897123447448_n.jpg (35.73 KиБ) Видяна 785 пъти
не ми харесва как го налях, въпроса ми е за да стане как тря красиво, да търся телеподаващо ли, или с по голям от 4 електрод, искам да го налея хубаво ама е наливано там 10 пъти сигурно, или шкурене яко и опити?
bigdragon - майстор
Зе тая рабта тряа рАчичка и бай Аргон....
Andri01 - майстор
"Мафлекс"и хубави , подходящи накрайници. Или ъглошлайф и дискове. Но и в двата случая - ръчички. Щото и с аргон ,може да стане на г.з, ако ги няма ръчичките.
fvaleryev - специалист
съб дек 09, 2023 5:26 pmAndri01 написа:
"Мафлекс"и хубави , подходящи накрайници. Или ъглошлайф и дискове. Но и в двата случая - ръчички. Щото и с аргон ,може да стане на г.з, ако ги няма ръчичките.
Да то ако беше просто трябвата чиста и отдолу другата да ги заваря на чисто го излизвам като картина на пикасо, ама като е насрано яко е трудно отгоре да стане красиво, ще го мислим с Аргон да би било станало добре ама тря да намеря човек в северозапда който го може.
gogo7777 - майстор
С аргон няма да стане. Чистене с флекс и заваряване отново с електрод. Другия начин рязане и заваряване отново, тогава може да си избереш метода на заваряване.
:drinkers:
fvaleryev - специалист
съб дек 09, 2023 5:54 pmgogo7777 написа:
С аргон няма да стане. Чистене с флекс и заваряване отново с електрод. Другия начин рязане и заваряване отново, тогава може да си избереш метода на заваряване.
:drinkers:
Да мерси за отговора, има го и това да изреза над заварката 4 те траби, да взема хубаво метално желязо 10-15мм дебело и да го подложа и заваря както трябва
MamaMy - майстор
Изпита на курса по заваряване е точно това. Само, че е заваряване на планка челно върху хоризонтална тръба. Това се оправя от много грамотен заварчик, но няма смисъл. По-добре да се направи на ново. Ще излезе много по-евтино и с по-малко труд.
Изискването е идеална чистота до лъскав метал и на двата детайла, качествен електрожен и качествен стоманен електрод. Прави по-малко шлака от рутиловия което е добре при наслояването което търсиш. Ако искаш само здравина и един шев е предостатъчен.
fvaleryev - специалист
    съб дек 09, 2023 6:50 pmMamaMy написа:
    Изпита на курса по заваряване е точно това. Само, че е заваряване на планка челно върху хоризонтална тръба. Това се оправя от много грамотен заварчик, но няма смисъл. По-добре да се направи на ново. Ще излезе много по-евтино и с по-малко труд.
    Изискването е идеална чистота до лъскав метал и на двата детайла, качествен електрожен и качествен стоманен електрод. Прави по-малко шлака от рутиловия което е добре при наслояването което търсиш. Ако искаш само здравина и един шев е предостатъчен.
    Да така е, аз винаги най хубавите и здрави заварки ги правя по този начин, с ъглошлайф шкуря детайлите след това заварявам, моя електрожен е правен но много много хубав, маската ми е дека сериозна, и чисти заварки стават като налея чукам с чука и пада по 10см шлака цялата , не съм ходил на курс, но 5 години работих на място за заварки и добих опит от стари заварчици , не съм най добрия или добър, но мисля че стават добре, най важното е да е шкурено и точно сложено на този детайл първо ще опитам следното, със ъглошлайф и дебел диск ще зашкуря хубаво и много и след това ще излея цял шеф
    gogo7777 - майстор
    За да излезеш цял шев ще трябва да го направиш в подходяща позиция....примерно на вертикал. С какъв електрод възнамеряваш да заваряваш?
    fvaleryev - специалист
    нед дек 10, 2023 8:41 amgogo7777 написа:
    За да излезеш цял шев ще трябва да го направиш в подходяща позиция....примерно на вертикал. С какъв електрод възнамеряваш да заваряваш?
    Тук в този случай първо ще пробвам с ъглошлайфа и дебелия диск яко за взема от заварката и след това с 3.5 електрод да направя шеф отгоре
    • 1
    • 2

    Тема "Заваряване тръба" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: