Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
hygro - майстор
Произвеждат се детайли с вътрешна резба, предназначени за винтови сглобки на ламаринени детайли. На снимката по-долу съм дал пример. Ще бъда благодарен за отговора на следните въпроси:
  • Как се наричат тези детайли?
  • Откъде могат да се закупят?
  • Какъв е начинът за запресоването им в ламарината, какъв инструмент се използва за тази операция?
Благодаря!

Прикачен файл

img_3363.jpg
img_3363.jpg (33.79 KиБ) Видяна 3729 пъти
griffin - майстор
Здрасти не знам как се начичат но не може ли с едно CO да си завариш гайки за ламарината и да си решиш проблема?
hygro - майстор
Не става по ред причини. Най-съществената е, че има детайли от дурал и подобна операция е неоправдана. Пресовата сглобка е идеалното решение.
Стефан - майстор
Умишлено изчаках, но не познах. Въпроса е поставен някак стратегически.
hygro
каква е целта на тия гайки? Има вариант, при който да се запресоват/като с поп-нитачка/, може и на точкова заварка.
Дай повече инфо, ако наистина искаш да получиш отговор.
CARRION - специалист
Има едни гайки и им викат НИТ ГАЙКИ (прес гайки)
http://www.autonommetall.com/images/big/scan0007.jpg

http://www.multielbg.com/pop-nitove/05.htm

Имат специален инструмент за пресоване. Предполагам че ще ти свърши работа. Другият вариан е заваръчна гайка но тя нама голяма разлика от обикновенната освем едната страна която има малко стъпало и три малки крачета

Прикачен файл

scan0007.jpg
scan0007.jpg (20 KиБ) Видяна 3683 пъти

Прикачен файл

142%20006%20002.jpg
142%20006%20002.jpg (7.22 KиБ) Видяна 3686 пъти
hygro - майстор
@CARRION: Благодаря ти - инфото ти ме упъти. Трябва да се направят доста голямо количество такива връзки и нитоването е по-продуктивно. Мисля, че оттук нататък ще се оправя вече.
Стефан написа:
Въпроса е поставен някак стратегически.
@Стефан: Явно модераторите са толкова зло племе, че когато попитат нещо, няма начин да няма зла умисъл, а?
Стефан - майстор
hygro,
Нямах това в предвид. Явно целта е по-специална, и затова се изразих така.

Тема "Надеждна винтова сглобка на ламаринени детайли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: