Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
пет мар 15, 2024 11:01 pmhidrazin написа:
Аз се опитвам да убия един FS-44 ама той не ще. На колко години е не знам.
...
Обещал съм си и някоя година да развия свещта и да я погледна...
:partyman:
Говори с Влаксито! Може да ти се размине развиването.
vlax - майстор
пет мар 15, 2024 11:01 pmhidrazin написа:

Изпрах го с Меглио, изсуших го и в боя.

Това добре,ама си пропуснал нещо още да направиш.Капваш две капки масло върху него,слагаш го в найлонов плик и мачкаш да се омасли.
:partyman:
vlax - майстор
съб мар 16, 2024 7:19 amТрифон П.Трифонов написа:
Говори с Влаксито! Може да ти се размине развиването.
:?
съб мар 16, 2024 7:44 amvlax написа:
:?
Шегувам се бе!
kr1100 - майстор
ср мар 06, 2024 10:22 amSvetoslavoff1 написа:
....Като каза за мазането ми идва наум, че може би периодично трябва да се развива винтчето, личи си отвора с резбата на снимката и с такаламит да се вкарва грес. Жалко, че в книжката, която ми дадоха с тримера навремето не се споменаваше нищо за мазане.
Болта и отвора са за смазване. Поне 2 пъти в годината. преди работа развиваш и проверяваш има ли достатъчно грес, допълваш , ако трябва ...
Може да допълваш и с голяма спринцовка - пълниш я от задната страна и с буталото вкарваш грес през отвора.
Използвам 1 Бг грес черна с молибденов дисулфит / имам я отдавна/ и малки тубички Моликоте купени още на времето от СССР / предлагаха ги за смазване на шарнирните болтоер и кормилни щанги на ЖигулоЛадите/.
kr1100 - майстор
съб мар 16, 2024 7:19 amТрифон П.Трифонов написа:
....Говори с Влаксито! Може да ти се размине развиването.
Има време още за развиване - пали , а и не е започнала да прекъсва и да няма тяга. :partyman:
Последна промяна от kr1100 на съб мар 16, 2024 7:45 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
съб мар 16, 2024 9:27 amkr1100 написа:
Болта и отвора са за смазване. Поне 2 пъти в годината. преди работа развиваш и проверяваш има ли достатъчно грес, допълваш , ако трябва ...
Може да допълваш и с голяма спринцовка - пълниш я от задната страна и с буталото вкарваш грес през отвора.
Хе, хе, хе ... Много тъпо измислено, все едно не трябва никога да го смазваш.
Погледнах и няколко упътвания на STIHL - никъде не пише че трябва да се смазва. Майтап... :-D
Вместо спринцовка ей тоя използва такаламит за верижни триони.
Например ТАКАЛАМИТ-1, ТАКАЛАМИТ-2 - има го и на много други места.
Удобна работа и бих си го купил ама не ми трябва. На моята си има пробка с тапа и в отвора направо се завива тубичката с грес.
И да, стандартно слагам грес два пъти в годината. Преди първо палене и някъде в средата на лятото.
Даже се престаравам заради малкия обем на работа с тримера.





:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
съб мар 16, 2024 9:27 amkr1100 написа:
ср мар 06, 2024 10:22 amSvetoslavoff1 написа:
....Като каза за мазането ми идва наум, че може би периодично трябва да се развива винтчето, личи си отвора с резбата на снимката и с такаламит да се вкарва грес. Жалко, че в книжката, която ми дадоха с тримера навремето не се споменаваше нищо за мазане.
Болта и отвора са за смазване.,,
Да, разбрах го от опит. Но до този болт се стига след като се свали защитния сектор около главата, а познай дали съм го свалял досега :) . Вярно, че в годините съм подхождал несериозно и не съм се замислял за мазането, ама все пак можеха в книжлето с две думи поне да споменат, че възелът периодично трябва да се смазва. Както и да е, разминах се (засега) с купуване на нова коса/тример. Ще разглобя и ел. двигателчето да видя няма ли нужда нещо по него да се "позакърпи".
Ти хубаво ми даде идея за спринцовка, та се сетих, имам едни от внуците(за някакви сиропи ли, капки ли...), не се слага игла, а на долния край има "израстък" с отвор няколко мм, та ще върши работа, ако я напълня с грес.
Лек и спорен ден!
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря на hidrazin за линка с малките такаламити, от гледна точка на универсалност са по-добри, та може и да дам някой лев.
Задължително вторият такаламит 2- повишава производителността мин 30%!

Тема "помощ за ремонт на част от ел тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: