Нека намерим най-тънките цени.
ddenkov - специалист
пет юни 24, 2022 9:25 amXpacTa написа:
А някой има ли мнение за водоструйката, която беше тази седмица в Кауфланд за 189 лева? Не че успях да я видя на живо, но поне на хартия характеристиките са подобни - 165 бара максимално налягане, пак има 10 метра маркуч и четката за под. Ако я пуснат пак в бъдеще дали си струва да ходя да отварям магазина в понеделник? Най-вече ме интересува дали са съвместими аксесоарите - евентуално искам да си купя маркуча за почистване на канали.
Изображение
Тази я взимах преди две години. Първо всех по-малката и следващия месец пуснаха тази. Върнах малката и купих тази. Еми не става. Слаба - малко по-силна от малката. На втория ден се спука маркуча и я върнах. Малко след това пуснаха в Лидъл самозасмукващата с метална помпа и 170 бара. Разликата е огромна. Купих си и маркуча за отпушване на канали и върши страхотна работа! Намерих и преоценена четка за терасата и от нея съм много доволен. Четката от комплекта върши чудеса с килимите.
От Кауфланд аксесоарите на малката и голямата водоструйка са несъвместими! За Лидълските не знам.
behwolf - специалист
Здравейте, един въпрос за батериите на Parkside. В началото на януари 2021 г. си вземах комплекта с ударния винтоверт от перформърс серията с големия тежък куфар с 2 батерии с 3 г. гаранция и там битове и т.н. Преди 3-4 седмици използвах едната батерия, но май се беше изтощила и тогава не я сложих да се зарежда. Миналата седмица я сложих на зарядното и веднага започнаха да мигат едновременно червената и зелената лампа на зарядното. Самата батерия едва ли е използвана повече от 15-16 пъти, но до сега винаги след използване съм ги слагал да се зареждат. Четох, че проблема вероятно е, защото е останала без никакъв заряд и се чудя, дали да я нося в магазин на Лидл и да ходи в сервиз или има и друг начин да се зареди, без зарядното? Или е възможно и нещо да се скапала, ама мисля, че тези батерии им бяха от по-хубавите, то и за това са с 3 г .гаранция според указанията на винтоверта. Проблема не е от зарядното, защото втората батерия се зарежда без проблем.
kozl - майстор
Аз зареждам батерия от по-старите със зарядно от пауер банк, елемент по елемент, като ги закачам с крокодилчета и внимавам за поляритета.
Такива зарядни се продават на платки, а платката се захранва от зарядно за телефон. Даже на платката има букса за кабел за зареждане на телефон.
И понеже е елемент по елемент и зарядният ток е малък, зареждането става бавно. При мен за няколко дни, защото не следя заряда, а когато имам време измествам на следващия елемент. Обичайно на следващия ден. 5 елемента за 5 дни тъй при мен се зареди.
пишман_майстор - майстор
Вероятно е спаднала под минималния волтаж . Трябва се отвори и зареди малко с друг подходящ източник ( подходящо зарядно, примерно от типа на аймакс или друга батерия и т.н. ) и след това дозареди с оригиналното зарядно. Но ако не си наясно точно, занеси я на човек занимаващ се с такива неща. Трябва се спазят волтажи и поляритет .
kr1100 - майстор
чет юли 07, 2022 8:38 ambehwolf написа:
..... ама мисля, че тези батерии им бяха от по-хубавите, то и за това са с 3 г .гаранция според указанията на винтоверта.
Много хубаво мислиш. амa я пак малко прочети.
Никой не дава гаранция на батерия повече от 6 месеца. А и ЛИДЛ ските батерии не са стока - китайски боклуци както всичко останало.
От около 2017/18 г качеството на стоките им е критично.
Последна промяна от kr1100 на пет юли 08, 2022 7:25 pm, променено общо 1 път.
kozl - майстор
чет юли 07, 2022 6:58 pmkr1100 написа:
чет юли 07, 2022 8:38 ambehwolf написа:
..... ама мисля, че тези батерии им бяха от по-хубавите, то и за това са с 3 г .гаранция според указанията на винтоверта.
Много хубаво миослиш. ам я пак малко прочети.
Никой не дава гаранция на батерия повече от 6 месеца. А и ЛИДЛ ските батерии не са стока - китайски боклуци както всичко останало.
От около 2017/18 г качеството на стоките им е критично.
На мен смениха 12V 4Аh батерия, допълнително купувана, на която в инструкцията пишеше 3 г гаранция.
Писал съм нейде из сериалите по темата. Ама то тема с толкова безкрайни постове нема прочитане.
prascho - майстор
чет юли 07, 2022 6:58 pmkr1100 написа:
чет юли 07, 2022 8:38 ambehwolf написа:
.....
Никой не дава гаранция на батерия повече от 6 месеца.
.............
За тези батерии дават две години :) .
https://technotools.bg/aktziia-baterii-milwaukee.html
Chefo77 - майстор
съб юли 09, 2022 10:21 amprascho написа:
чет юли 07, 2022 6:58 pmkr1100 написа:
чет юли 07, 2022 8:38 ambehwolf написа:
.....
Никой не дава гаранция на батерия повече от 6 месеца.
.............
За тези батерии дават две години :) .
https://technotools.bg/aktziia-baterii-milwaukee.html
Бош дават 3 години, ама не е за това темата :P :P
Lutchezar - майстор
В книжката на всяка лидълска батерия напоследък пише: гаранция на батерията 3 години.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: