• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 326
Нека намерим най-тънките цени.
schuldiner - майстор
Най-простото е че любителските повече те измарят. За 6ч/ден 5-6 месеца в годината има значение.
jekasus - майстор
The master написа:
"да си вадят хляба"
Спрямо "хляба", щото той е различен при различни професии.
Едните се прекланят пред евро-китайски профи марки, другите - пред лидл/и подобни/ марка.

Има основни инструменти, дето вадят основното качество, и си струва да са дават пари. Има и вторични, дето не са толкоз важни, и може нещо, и по-евтино.
KingLin - майстор
Не знам що спорите като всичките си имат и + и -. Мен понеже малко ме поограбиха и останах без инструменти днес реших да мина да си купя един евтин перфоратор да си довърша с него къщата за 77 кинта. Еми нямаше. Още вчера са свършили във всичките им магазини в цялата страна ми каза една кака по телефона. И да ви кажа честно за ударния винтоверт на Парксайд дето го водят 45 nm най ме е яд щото с него не се разкъртва винербергера като дупча за дюбелите. Боша дето го взеха е ветеран с над 15 години служба и си е изкарал парите многократно. Та в тоя ред на мисли ако на някой му свирнат на някой паркинг и му предлагат инструменти Бош Макита и Парксайд да драсне тука едно лично че моите са маркирани и лесно ще ги позная.
aroot - специалист
Колеги, да попитам дали съм прецакан.
Опитвам се да си заредя лидълската батерия но на зарядното мигат и двете лампи малко след като включа. Х20.
Батерията почти не се ползва , децата понякога ползват адаптора като за нощна лампа.
Това сега проблем ли е или аз нещо бъркам?
Chefo77 - майстор
вт яну 12, 2021 10:00 pmThe master написа:
А някой, не тъп, може ли да каже, каква разлика прави между любителски инструменти за домашна работа и професионални инструменти за "да си вадят хляба".
Същият въпрос можеш да зададеш на човек, който има Мерцедес - каква разлика прави с Москвича.
Ергономията е най-важното предимство на профи машината. Във всичките ѝ форми. Надеждността идва на втори план, нея не можеш я усетиш в ръката си.
nikolov333 - майстор
вт яну 12, 2021 10:38 pmaroot написа:
Колеги, да попитам дали съм прецакан.
Опитвам се да си заредя лидълската батерия но на зарядното мигат и двете лампи малко след като включа. Х20.
Батерията почти не се ползва , децата понякога ползват адаптора като за нощна лампа.
Това сега проблем ли е или аз нещо бъркам?
Прочети първите няколко страници в темата.. Там се коментираха батерии и зарядни със същите индикации..
kozl - майстор
вт яну 12, 2021 10:38 pmaroot написа:
Колеги, да попитам дали съм прецакан.
Опитвам се да си заредя лидълската батерия но на зарядното мигат и двете лампи малко след като включа. Х20.
Батерията почти не се ползва , децата понякога ползват адаптора като за нощна лампа.
Това сега проблем ли е или аз нещо бъркам?
Според мен е проблем. Аз прецаках 2 батерии, като им размених елементите. Eдната серия А18, другата Х20. Резултата и двете не се зареждат със зарядните. Точно на Х20 мигат и двете лампи.
Обаче си ги зареждам ръчно, елемент по елемент, но за 5 дни на батерия :sad:
kozl - майстор
ср яну 13, 2021 12:35 amChefo77 написа:
вт яну 12, 2021 10:00 pmThe master написа:
А някой, не тъп, може ли да каже, каква разлика прави между любителски инструменти за домашна работа и професионални инструменти за "да си вадят хляба".
Същият въпрос можеш да зададеш на човек, който има Мерцедес - каква разлика прави с Москвича.
Ергономията е най-важното предимство на профи машината. Във всичките ѝ форми. Надеждността идва на втори план, нея не можеш я усетиш в ръката си.
Само не го задавай на такъв, де си е купил Мерцедеса, за да не му стои гаража празен :wink:
И Чефо, не всеки Парксайд е "Москвич" :wink:
И тука се сещам за Партнера, като правих рекламации в СФА Люлин и сервизния индженер ми рече, че не съм си купил Мерцедес. И тогава и аз му отвърнах: "Е да така е, но аз си мислех, че съм си купил Пежо, а то Москвич" :cry:
Щото скоростната кутия почна да вие кат диференциала на Масквича и ме връща в спомените га и такова съм ползвал.
Сега все още разполагам с 12V Метабо и 12V Парксайд еднаквогабаритни винтовръти. Ма като направя равносметка основно ползвам Парксайда. Метабото има по-голям момент, ама явно рядко ми е нужен. Освен това на Метабото некакси трудно му свалям патронника и го ползвам само с патронник, а това го прави по-дълго от Парксайда без патронник. Метабото е к-кт с 2 батерии, а на Парксайда 1, но от другите играчки + 4А-овата дето си купих от Лидл стават неколко батерии.
И по твоята специалност с 12V парксайдски перфоратор монтирах подовите первази в апартамента на сина. А имам и Елтос и Макита перфоратори с кабели, ма що избрах "Москвича" пред "Мерцедеса" :?
А да тва е втория перфораторен "Москвич". Първия си изтърва удара на 3-тата дупка и после 30 работни дни ме мотаха в Лидл, докато да го подменят и "гаража стоя празен" :-D
Ми ако бех професионалист да си вада леба с Па...айде -то #-o Ми не знам как е с гаранционните "Мерцедеси" в сервизите, ма ако и там си ползват срока за възстановяване на рекламация #-o Тва значи, че за по-сигурно требе да имаш 2 "Мерцедеса", което преизчислено за 12V винтоврът праи към 8 "Масквича".
Обаче гаража се напълни с "Масквичи" и са Партнера се сърди оти му утесне местото :lachtot:. Ми ако беше Мерцедес :roll:
вт яну 12, 2021 9:56 pmschuldiner написа:
В общи линии немарковите пазят скъпите от претоварване, поне при мен.
А и не ги вадя от багажника на колата, спа спокойно.
И при мен тъй се получава :roll:
Но малкия перфоратор с кабел, го купих да услужвам на съседи :-D Оти като ми затриа Боша за топъл въздух и са имам и Бош и Парксайд, ма и двата са "Москвичи", но с различни цени, а ми се ще некой с регулируема Т :roll: А дали ми треба или само ще пълни гаража :?
silent - майстор
Купувам за себе си евтини инструменти, лидълски , райдър , енхел... защото друго не би било целесъобразно и направо си е разсипия, но трябва да съм завършен идиот дори да ги сравнявам със служебните Диуолт, Бош, Линкълн, Милуоки, Бета и т.н...така че не разбирам напъна на чолев и компания да убеждават как шибат дявола във въздуха колко са на далавера с евтинията от лидл...съжалявам но истината е проста ....5лева са си 5лева и никога няма да станат нещо повече от 5лв....
Chefo77 - майстор
ср яну 13, 2021 8:16 amkozl написа:
...
Ако сравняваш 12 v "перфоратор" от каквато и да е марка с кабелен такъв - недей, че е много, ама много смешно. За картон и евентуално някоя тухла четворка - иди дойди. Но за бетон, който и да е на 12 волта е подигравка с перфораторите. Сега - ако имаш проблем с някоя от другите машини (нямат удар) или токът ти е 144 волта може, но иначе ...
Парксайд "правят" една единствена група инструменти с някакво поносимо качество - и това са винтовертите. Хайде, ще добавя и перфоратори някакви по-успешни. Всичко останало им е от чат-пат до пълен ташак, с преобладаване на ташака. Зегетата им са говна, такерите са подигравка, елементарно нещо като пистолет за топъл силикон почна да издиша на втория месец ... за справка един на Райдър го тормозих повече от година и не мръдна, дагое ... Циркулярите им са леле мале. За домашна употреба, ако нямаш друго (или те мързи да идеш да го вземеш) - някакси стават. Но за сериозна употреба - извинявай. Нещо като да се занимаваш професионално с пренасяне на домове с Партнера - за един хладилник и една печка става, ама за дивани и секции си има бусове и камиони. И са ми суперсмешни някакви дългогодишни профита дето искат една камара пари за някаква работа и идват с ОСНОВНИ инструменти на тази марка. Не коментирам нещо, което я го ползваш, я не - коментирам за основен инструмент. Случаите със заместващ инструмент или с пресни майстори са друга бира, в друга графа.

Иначе първият ред ти е много много много верен!
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 326

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: