• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
Master_Kenobi - V.I.P.
vidrata написа:
...Така че което е най евтино все пак това е шахта за водомер а не джакузи.
Точно това имах предвид. Защото ми се върти сума над 500 кинта за тия шахти. А бидончето е двуцифрена цена.
Нали се сещаш кво правят производители и търговци. Сертифицирано... одобрено... съгласно стандарт.... и, оп - цена **** лв.

Същите тия юнаци продаваха за 5 бона и нещо една т. нар. пречиствателна станция за отпадни води, която се състоеше от два ПВЦ резервоара по около кубик, помпичка да прави мехурчета в нея и сюнгер на дъното да разпределя мехурчетата. Никаква инсталация за някакви сложни химични технологии, проста аерация на отпадните води.
А, да - 5 бона за 7 души население. Попитах: Ами ако са 8? Отговориха: Препоръчваме следващия модел.
Следващият модел беше много мъничко по-голям, със същата структура и на цена почти 9 бона.
Е, за това говоря... Бидончето не е сертифицирано и не отговаря на ISSO за водомерни шахти. И кво от това?!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ха-ха.....ндам, но пък си е идея, нали.
dmi - специалист
Сметни си обема и си вземи около 0,5 м3 полусух с едно мултикарче да ти го докарат за 10-20 лв и после само бъркаш. Ако имаш платна става и кофраж, ако не ползвай някакви пдч плоскости. А кубика на най-ниската марка е около 100 лв, даже май е и по-евтино.
shotik - майстор
Грешката е верна, n_a е прав,има грешка,но имам платна ,стени по
1 Х 1.2= 1.2 м/кв. Х 4бр. = 4.8 м/кв Х 0.15/дебелина/ = 0.72 м/куб .Но за да стигне трябва да остане ,тъй че един кубик пак ще се купува.

Шахтата според техника трябва да е 1 м Х 1 м Х 1.2 м.
sek.1 - специалист
Преди десетина години ми се наложи бързо да правя нова водомерна шахта просто ископах дупката и пуснах един готов бетонен пръстен за кладенец който тогава струваше около 30 лева виждал съм и водомерни шахти направени от стар поцинкован варел за масло на който са му отсечени със секач двата капака.
shotik - майстор
Мислил съм по въпроса ,но за да ме водоснабдят от ново място се иска молба,проект на обекта и тогава в Соф.вода за разрешаване и ако бях правил друго няма да ми разрешат.Сега вече съм изкопал и налял бетон и темата е за заключване!
  • 1
  • 2

Тема "бетон 1 кубик-темата е за затваряне,извършил съм наливането!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: