Нека намерим най-тънките цени.
hidrazin - майстор
Ето една лопата.

Изображение

:partyman:
KPAHK - помощник
Предвид новата снежна покривка, дайте предложение за нещо здрво ( да не трябва през година две да купувам ново), предполагам трябва да е изцяло алуминиева и на разумна цена
EDI - майстор
Аз от няколко години си карам с една пластмасова лопата от Кауфланд, не е мръднала.Даже и свалих тенекията отпред и сега рине още по-добре.
XpacTa - специалист
Моята (купувана 2012-та явно, съдейки по това кога съм пуснал темата) е тази:
Изображение

Много съм доволен - адски лека е и затова я предпочитам, пред друга, която купих, която уж е с ергономична дръжка. Навремето я купих за 15-тина лева, сега гледам вече е 27, което е достичка, но пък fiskars са два пъти по толкова.
XpacTa - специалист
Тъййй... да докладвам - лопатата от горния пост току що се счупи. 5 години. По-точно се счупи дръжката, при основата. Изглежда яко изгнила. Евентуално мога да я сменя, защото самата пластмасова лопата си е още здрава, пък тия GS-stroimarket са ми малко далечко.
kr1100 - майстор
тия лопати в края на сезона можеш да ги купиш по 5 лв, а сапа е по 1.50 лв
kozl - майстор
Смених има няма 8 лопати за сняг. За блока са и се ползват от ЕС. Счупени дръжки още нема, като изключа на дървената пласмасовата рйкохватка. Но страдат от изтриване и спукване на пласмасата. Има с дървена дръжка, с алуминиева и с пласмасова загребваща част. Има и дървена дръжка с алуминиева загребваща част. Всите се протриха. Първо сдава металния накайник нарзагребващата част (нож). И после почва да зачезва пласмасата. Нясои ножове са само ресовани към пластмасата. Тях усилвам с неръжд.рапиди, като надстйрчането изпилвам с флекса та до изкарат повече.
Ама май най-читавата лопата е тая де лопатаря не е читав и неще да я зафата :-D
Купих си за мен една яка лопата, с дръжка и нож от стомана. Ма много по-яка се оказа мускулната треска от тая лапата :motz:
Та реших че е по-дбре да менкам по-често лежерни лопати, отколе да ме е яко в мускулите треска :lol:
КИМИ - специалист
Довечера ще ходя до магазина за лопата, та какво да гледам за да е здрава- с алуминиева дръжка ли? :?
Andri01 - майстор
Да има работещ мотор :)
" Арменец на съботник:
- Какво я оглеждаш лопатата? Почвай да копаеш!
- Търся къде и е мотора!
- Ха,ха ,лопата с мотор виждал ли си?
- А ти ,арменец с лопата,виждал ли си?"
kr1100 - майстор
КИМИ написа:
Довечера ще ходя до магазина за лопата, та какво да гледам за да е здрава- с алуминиева дръжка ли? :?
А сняг има ли ? :? То само леко са заледени тротоарите.

Тема "Читава лопата за сняг - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: