Нека намерим най-тънките цени.
Spokoiniq - майстор
Mitkoasd - специалист
Благодаря колега! За новия пролетен сезон се бях спрял на ножицата с дълги рамена за рязане на клони Фискарс на цена 83 лв. но разгледах и тези на Гардена а тяхната оферта е 41 лв. с 25 години гаранция. Та на тях се спрях в крайна сметка. Поздрави! :partyman:
dragozow - майстор
с 25 години гаранция :cool:
Mitkoasd - специалист
Има да реже до скапване! Тук не пише за гаранцията но в официалния сайт го има. Скивайте - http://prodavalnik.com/gardena-classic- ... 7-i3678980
shotik - майстор
Лопата ,"направи сам" в блок на столичния квартал "Стафан Караджа",яка и евтина:
Прикачен файл:
P1080252.JPG
P1080252.JPG (61.63 KиБ) Видяна 9943 пъти
Прикачен файл:
P1080251.JPG
P1080251.JPG (63.3 KиБ) Видяна 9943 пъти
Направена от кофражен водоустойчив шперплат,към 80 см широка колкото две обикновени,тежка и няма нужда да натискате,само я държите и я направлявате да рие снега ! :rock: :-D
друмчо - специалист
Лопата или гребло. Нека уточним! Пресен или сбит/мокър, замръзнал/ сняг.
nanobanano - специалист
Зимата пак идва.Разбрах,че за самоделно гребло най-добре да се използва алуминиева плоскост.При нас е доста стръмно,а и 20-30 метра са павета по наклона които трябва да изчистя (поне веднъж-два пъти в зимата) за да изляза от вкъщи с колата :) Не ми се дават пари за пластмасово гребло,което на тоя паваж няма да издържи и едно чистене а много пари не ми се дават за качествените лопати.Не ми е никакъв проблем,че ще изглежда зле крайния продукт.С дървената плоскост,която показаха горе ще стане тежко,защото все пак това е много чистене и не е само една пътека.Колко пари е един такъв алуминиев лист и горе долу каква дебелина се предлага и каква ще ми трябва?За дръжката е лесно.
Trudno - помощник
Ето точно това е моята лопата за сняг:
http://www.gsstroimarket.bg/view/100265.html
Купих си я миналата зима, стоеше си постоянно в багажника на колата и ми свърши чудесна работа не само на път, но и на доста други места я ползвах. Сега пак я изкарах в багажника на колата и се надявам да нямам проблеми и тази зима, т.е. да не се счупи и да трябва да купувам нова. За сега мога да я препоръчам, като качествен продукт.
А пред блока така яко се заледява, че го чистим с кирка.
gosho86 - напреднал
Зимата вече си идва и си трябва лопата за сняг. тези мисля, че са евтини и добри http://jelezaria.com/category/171/grebla-za-snyag.html
А каква е разликата между лопата за сняг и гребло за сняг?
mitko64 - майстор
Греблата са обикновено алуминиеви и нямат бордове отстрани. Ако загребеш и вдигнеш, част от снегът изпада отстрани. Отделно са по- широки и ако се опитваш да гребеш се въртят в ръцете. Ползват се за бутане на снега като снегорин. Лопатите трябва да се пазят от влачене, като греблото, защото ако срещне твърдо препятствие, обикновено се пука пласмасата в областа на бордовете. Добри са за прехвърляне на снега.

Тема "Читава лопата за сняг - къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: