Нека намерим най-тънките цени.
VLADO66 - майстор
Какъв бойлер си избрал и каква мощност?Ако не искаш да броиш много пари за бойлер,взимаш обикновен с най-дълга гаранция.
cakev79 - специалист
Какво значи обикновен.За пари не съм споменал нищо,габаритите ме притесняват.Искам проточен.От вариантите до 7 кВ ще е
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе Сакев, със 7кВт можеш само да си подмиваш т@ш@ците бе. За справка ще ти кажа, че малкия газов котел на Теси, който е с мощност 16кВт го правят едноконтурен, защото с 16кВт не може да се осигури достатъчен дебит топла вода за къпане. Ама ти си знаеш
VLADO66 - майстор
За 7кW трябва да имаш прекарана инсталация от таблото до бойлера 6мм2 с 40 А предпазител,отделно главния предпазител трябва да бъде 63А,а захранващия кабел до таблото трябва да бъде 10мм2,ако ги нямаш тези условия се насочи към обемен бойлер по възможност неръждаем.
mitko64 - майстор
cakev79 написа:
Какво значи обикновен.За пари не съм споменал нищо,габаритите ме притесняват.Искам проточен.От вариантите до 7 кВ ще е
Въпреки, че съм ползвал, както споменах проточен, не разбирам много от тоци, така, че ценен съвет не мога да ти дам. Само мога да посъветвам, не вярвай на продавачи, консултирай се със специалист. Темата може би трябваше да я пуснеш в раздела електро, там повече се следи от специалистите в тази област. Не става въпрос да е по- евтино, а да върши работа. Скоро присъствах на инсталацията на проточен 21 KW трифазен, на роднини в Германия, та оттам подразбрах, че е достатъчен за душ и мивка.Забравих само да питам какви параметри е кабела. За вана били нужни 28KW. Оттогава се амбицирах, да пусна моят пак в употреба, понеже имам трфазен ток.
cakev79 - специалист
За 7 кВ имам наблюдение така,че няма да споря малко ли са или не,по скоро инсталацията ме интересува.Нека админа да премести темата в др раздел
ivanovbg - майстор
cakev79 написа:
Явно никои не иска да помогне по моята тема.Дано сте помогнали на колегата поне.
Сега нов въпрос.Да речем ,че съм се спрял на модел вече.Изискванията са кабела да е 6 кв.Аз не разбирам от кабели но мисля,че моя ще е 4 кв,и двужилен.Как се процедира в случая?И ако реша да правя компромис и да вържа 4-ката как се връзва без земно.

Вече са ти отговорили точно, а и в инструкцията си пише. Или си мислиш че е само да те набутат с пари... Ако си решил да правиш простотии - защо питаш въобще? Сам си носи кръста :!:
VLADO66 - майстор
Извикай си правоспособен електротехник да ти огледа инсталацията за възможността за монтаж на проточен бойлер.
cakev79 - специалист
Купих вече бойлера.Проточен на Теси,7кВ.Наложи се да сменя предпазителя и част от инсталацията на стария бойлер.За сега съм доволен.Недостатък са металните тръби в стената от където имам изчкаване около 15 сек докато ртъгне топлата вода.

Тема "Какъв бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: