Нека намерим най-тънките цени.
cakev79 - специалист
Трябва да купувам бойлер.Първо да отбележа,че съм на квартира и ще е за моя сметка което значи,че после ще ако се изнасям си го взимам с мен.Затова съм се спрял и на проточен бойлер.Дайте съвети.Марка,модел,+ и -
ferrari4456 - специалист
Ако искаш проточен трябва да знаеш ,че ти трябва яка преносна мрежа ,защото един проточен е към 7KW.
mitko64 - майстор
Тя темата не зная за този раздел ли е, но с извинение към автора и аз да попитам. Имам трифазен проточен бойлер 21KW. С какви параметри кабел да го захраня, че упътването е на немски и нищо не разбирам.? Поне трифазен ток имам прекаран.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е те цифрите в немския и в българския са все еднакви - арабски :) . Мисля, че кабела трябва да е 4х6мм, поне за 18кВт е такова изискването, 21кВт не съм слагал :?
ivanovbg - майстор
Едно време за пресмятане на нужния кабел се ползваше формулата киловат- квадрат. При трифазен я делиш на 3. Та 21Квата нагревател би трябвало да я захраниш поне със 7квадрата кабел на жило.
dyaneff - майстор
Сметката отива на 4х10 квадрата.
ivanovbg - майстор
За всеки случай погледни си в договора с енергото колко ти е инсталираната мощност да не се окаже че жиците от стълба да са по тънки и да не издържат :-D
mitko64 - майстор
Предполагам, че захранването на енергото ще издържи. Бойлера беше инсталиран преди двадесетина години с някакъв гумиран, многожилен кабел и след около година експлоатация кабела проби. Толкова години си стои като паметник, но сега ще правя баня на тавана и съм решил да го използвам. Благодаря на всички отзовали се и още веднъж се извинявам на колегата, че ползвам темата му!
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, то тъй се получава като не е оразмерен кабела :wink:
cakev79 - специалист
Явно никои не иска да помогне по моята тема.Дано сте помогнали на колегата поне.
Сега нов въпрос.Да речем ,че съм се спрял на модел вече.Изискванията са кабела да е 6 кв.Аз не разбирам от кабели но мисля,че моя ще е 4 кв,и двужилен.Как се процедира в случая?И ако реша да правя компромис и да вържа 4-ката как се връзва без земно.

Тема "Какъв бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: