• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Нека намерим най-тънките цени.
Скъпо е с тези ленти в БГ,да не кажа златни.Комшията ми се принуди да си донесе от чужбина евтини ленти когато си прави покрива.
от bulhomes2 » съб авг 12, 2017 7:27 pm
Аз па нарязах едно топче хидроизолация с посипка на банцига, и вместо с 1000 лв минах с 50.
от lov » съб авг 12, 2017 10:27 pm
Под капаците не съм слагал никакви ленти. Циглите ми се събират колкото е ширината на билната летва и в место тези металните планки които са на луда цена ползвах най обикновенни директни окачвачи за гипсо картон.
Прикачен файл:
053 UNG 067.jpg
053 UNG 067.jpg (99.09 KиБ) Видяна 377 пъти

Хващаш си го с винтове за обшивката и летвата си я фиксираш на височина точно според капаците.Излишното просто го огъваш на долу. И три пъти по на гъсто да ги наслагаш пак ще ти излезе в пъти по евтино и пак няма да е по малко здраво. В нормалната си употреба държат цял таван, а тука са къде по малко натоварени.
от jekasus » нед авг 13, 2017 12:10 am
Да се получи 30-годишна гаранция на покрив от Брамак, трябва да го прави сертифициран от тях майстор и само с техни продукти, дори телта, която държи рязани парчета цигли трябва да е тяхна...
При другите производители надали по-различно...
Ако се прави по стар начин с стари цигли -керемиди - карай, все ще изкара някои 10-20 години.
от hidrazin » нед авг 13, 2017 12:49 am
jekasus написа:Да се получи 30-годишна гаранция на покрив от Брамак...

... е тъпо. Покрива който сега ще му правя ремонт е правен преди 45-50 години.
За толкова години помня 3-4 подмазвания на капаци (само частични, так където са се отлепили) + сменяне на 20-25 керемиди за последните 20-тина години.
В това съм абсолютно сигурен - някъде в края на 90-те купих от един колега 50-тина керемиди (използвани).
Още имам от тях и са поне половината от тези които купих.
Керемиди които са изкарали 40-50 години ще изкарат най-малкото още толкова.
През годините тези които са били калпави са се отсели...
:partyman:
от Chefo77 » вт окт 17, 2017 9:17 pm
Останаха ми 4 чувалчета с парчета от плочки (5 вида). Имам къде да ги изхвърля, но ако някой тукашен си пада по модата на настилки от различни парчета, може да се възползва, ще му ги закарам даже :)
от naB4o » вт окт 17, 2017 9:21 pm
naB4o написа:Имам мивка с пиедестал...

Замина... на печелившите, честито :)
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Къде е по-евтино?”