• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Нека намерим най-тънките цени.
nautilus33 - майстор
И аз да си задам въпроса- понеже изпатих с кръстачката на барабана, както някой от вас може би помнят, трябва да търся нова.
Бюджета е около 500лв. Та, въпросът мие към нова такава ли да се ориентирам, или по-добре втора ръка?
Също така ме интересува дали тези с горно зареждане наистина са по-надеждни откъм барабана, понеже ми казаха, че там барабана е хванат от двете страни и възможноста да се счупи носача, както при мен е почти нищошна. Но имат ли някакви недостатъци?
Chefo77 - майстор
Пералните с горно зареждане реално имат само едно предимство - двойното лагеруване. Всичко останало е в минус. Всъщност, при нормална употреба счупените кръстачки са единични случаи.
В този, а и не само в този бюджет аз бих избрал отново Беко. Тази ми е втора, смачкваме я от пране вече повече от шест години, сменено ключе по удължена гаранция и четки - след нея.
nautilus33 - майстор
Не знам защо, но и нямам вяра на тази марка :)
Харесах си една зероват в технополис, и в момента е промоция с 5 години гаранция. Тази, която се счупи също е зероват, и мога да кажа, че беше доста надеждна. Обаче новото производство не знам как.
Кой модел на Беко, или няма значение в този ценови диапозон.
Keresteliev - специалист
nautilus33 написа:
.... Тази, която се счупи също е зероват, и мога да кажа, че беше доста надеждна. .....
:sad:

След колко години се счупи?
По колко перални седмично въртяхте?
EDI - майстор
Всичко е въпрос на късмет.Вземай с най-изгодни гаранционни условия.
Chefo77 - майстор
Keresteliev написа:
nautilus33 написа:
.... Тази, която се счупи също е зероват, и мога да кажа, че беше доста надеждна. .....
:sad:

След колко години се счупи?
По колко перални седмично въртяхте?
Не зная след колко време се е счупила на колегата и защо няма доверие на тази марка, но при нас под 10 перални седмично рядко се пускат.
Ааа, и между другото - са една от малкото марки, на които барабаните все още са разглобяеми ;)
naB4o - специалист
Онзи ден вземах на жената нова. Старата още си работи, ама от няколко години трака като трактор като центрофугира. Можеше да сменям амортисьори, пружини и четки, ама не исках да се занимавам. Старата беше 8-9 годишна Уърпул с горно зареждане, колко пране е видяла, само тя си знае.
Сега взех с 2+3 години гаранция модел на Бош, Полско производство, и 10 години на мотора. Всички други бяха с 2 години. Имам колеги, доволни и от ЛГ и от АЕГ, в диапазона до 700 лв. Заложих на бош, поради няколко причини - Гаранцията, и че почти всичко друго вкъщи е на БОШ и жената е щастлива :) Утре ще ѝ е сефтето, и я очакват 4-5 перални.
Keresteliev - специалист
Chefo77 написа:
....
Не зная след колко време се е счупила на колегата и защо няма доверие на тази марка, но при нас под 10 перални седмично рядко се пускат.
....
Точно за това питах.

Защото, ако един или два пъти седмично се пуска пералнята, после се хвалим, че се счупила след 6 години (примерно).

Друга е въртяла 10 пъти седмично и се е счупила след 5 години.

Коя е по-надеждната?
nautilus33 - майстор
Keresteliev написа:
nautilus33 написа:
.... Тази, която се счупи също е зероват, и мога да кажа, че беше доста надеждна. .....
:sad:

След колко години се счупи?
По колко перални седмично въртяхте?
След 18 години. Пранета не съм гледал по колко, но около 3-4 пъти седмично.
stan73 - майстор
Още един глас за Беко (и то по възможност от Англия (още по-добри са)).
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Избор на пералня до 900лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: