• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Нека намерим най-тънките цени.
hakama - специалист
Привет,
Реших да пенсионирам Перлата и съм се спрял на пералня втора употреба /200-350лв/, от изпитан производител / сервизирана и с гаранция/.
От Миеле се отказах, понеже програматора бил 1000лв...


Трябва да има опции, за ръчно донастройване на програмите (обороти, температура, съкратена програма...), да е икономична, да няма много електроника. Енергиен клас А достатъчен ли е? /Имаме и Бош Макс... но не могат да се настройват оборотите.../
Ръчен терморегулатор и плавно регулиране на оборотите на барабана!

Ако взема 6кг - и пера обикновено по 3-4кг - енергията която ще се изразходи - съпоставима ли ще е (ако е 5кг или 6кг пералня) 7кг май ще е голяма вече!?
Перлата 5кг ли е?
Инверторните мотори ли са по-добрите?


Другото което си мисля е - има ли смисъл от двойно пълнене (топла и студена вода). За София говорим.

За друго не се сещам :roll:

Този магазин е до нас и ми допада засега, но имат само две марки (аз гледам AEG) - други идеи за марки, модели - по-лесни/евтини за поддръжка?


link> AEG
ПЕРАЛНЯТА Е РЕЦИКЛИРАНА С ЛАГЕРИ SKF, ОРИГИНАЛЕН СЕМЕРИНГ НА CFW И АМОРТИСЬОРИ ANS
RM-BROTHERS ДАВА 18 МЕСЕЦА ГАРАНЦИЯ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКАТ ЧАСТ И 24 МЕСЕЦА НА ЛАГЕРИТЕ НА КАЗАНА НА СВОИТЕ УРЕДИ
joroantonov - специалист
Старите AEG са много добри, не са като сегашното което се внася. Не се отказвай от Miele - имам няколко приятели с такива втора употреба - само хвалби и никакви оплаквания, като някои са ги купили преди повече от 10 години.
hakama - специалист
2006 са купени АЕГ...
Иначе Miele-то и мен ме радва, но 100 и кусур кг пералня как се качва?
Ще потърся и Баукнехт.
stan73 - майстор
hakama написа:
Привет,
Реших да пенсионирам Перлата и съм се спрял на пералня втора употреба /200-350лв/, от изпитан производител / сервизирана и с гаранция/.
От Миеле се отказах, понеже програматора бил 1000лв...


Трябва да има опции, за ръчно донастройване на програмите (обороти, температура, съкратена програма...), да е икономична, да няма много електроника. Енергиен клас А достатъчен ли е? /Имаме и Бош Макс... но не могат да се настройват оборотите.../
Ръчен терморегулатор и плавно регулиране на оборотите на барабана!

Ако взема 6кг - и пера обикновено по 3-4кг - енергията която ще се изразходи - съпоставима ли ще е (ако е 5кг или 6кг пералня) 7кг май ще е голяма вече!?
Перлата 5кг ли е?
Инверторните мотори ли са по-добрите?


Другото което си мисля е - има ли смисъл от двойно пълнене (топла и студена вода). За София говорим.

За друго не се сещам :roll:

Този магазин е до нас и ми допада засега, но имат само две марки (аз гледам AEG) - други идеи за марки, модели - по-лесни/евтини за поддръжка?


link> AEG
ПЕРАЛНЯТА Е РЕЦИКЛИРАНА С ЛАГЕРИ SKF, ОРИГИНАЛЕН СЕМЕРИНГ НА CFW И АМОРТИСЬОРИ ANS
RM-BROTHERS ДАВА 18 МЕСЕЦА ГАРАНЦИЯ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКАТ ЧАСТ И 24 МЕСЕЦА НА ЛАГЕРИТЕ НА КАЗАНА НА СВОИТЕ УРЕДИ
А защо се отказваш от Перлата ? Ние сме още с Перла 5, имаме я от около 26 или 27 години, почти всичко съм сменил по нея (някои неща като лагери и семеринги даже по 3 или 4 пъти, но за тях има доста части и не са много скъпи), но още се държи. Новите са доста по-кекави. Близки ми подариха и една с проблем за донор, та съм решил докато може - ще я поддържам, че някои от тези новите даже и две години не изкарвали...
hakama - специалист
stan73 написа:



А защо се отказваш от Перлата ? Ние сме още с Перла 5, имаме я от около 26 или 27 години, почти всичко съм сменил по нея (някои неща като лагери и семеринги даже по 3 или 4 пъти, но за тях има доста части и не са много скъпи), но още се държи. Новите са доста по-кекави. Близки ми подариха и една с проблем за донор, та съм решил докато може - ще я поддържам, че някои от тези новите даже и две години не изкарвали...
Ами най-малкото защото е на 400об/мин и прането съхне двойно повече...(особено в това време, а зимата...) - друг е въпроса колко изпира при такава слаба центрофуга/изцеждане - дори след 4та центрофуга пак остава прах във водата (с течен пера).

И съм написал, че няма да взимам "нова", от кекавите...:idea:
Chefo77 - майстор
Винаги съм се чудил как можеш да отричаш напредъка, само с идеята, че старото е по-здраво и особено - че е евтино за поддръжка.
Замисли се колко вода харчи, колко електроенергия, как центрофугира на 400 оборота и я сравни с адекватна пералня от последното десетилетие. Дори не говоря за клас А, А+, А++ и т.н.
Какъв е смисъла от ВАЗ 2101 в днешно време? Евтини части? Мерси за лагерите по 80 стотинки.

ЕДИТ: Хакама ме е изпреварил докато допиша :)
stan73 - майстор
Принципно и Вие сте прави. От друга страна всяко нещо си има положителни и отрицателни страни. Например центрофугирането с високи обороти по-рано съсипва дрехите...
П.П. Освен това открих случайно и недомислица точно в режима на центрофугиране - при центрофугиране всъщост явно машината при началното развъртане развърта и дрехите, които са още много мокри, голяма част от водата която се е отделила от тях заради центробежната сила обаче продължава да се върти заедно с барабана, като така поради все още относително голямото тегло той не може да се развърти с максималните си обороти и така наистина дрехите остават доста влажни. Решението: след развъртането и отделянето на много вода от дрегхите, която обаче продължава да се върти с барабата - изклщчвам центрофугата, докато помпата успее да изхвърли всичката отцедена вече вода, чак тогава пускам центрофугата да си довърши и всъщност тогава дрехите излизат достатъчно сухи.
П.П.2 Оборотите са и 400, но диаметърът на барабана и е по-голям от на повечето съвременни перални, така, че центробежните сили при центрофугиране не би трябвало да са много по-малки от на съвременен модел с по малък диаметър на барабана и 600 оборота. Според мен по-високата влажност на дрехите при Перлите обикновено се дължи на гореизброената недомислица. (на този етап съм решил да си я ползвам докато мога...)
Chefo77 - майстор
А колко по-голям е диаметъра на барабана на Перлата? Моят е 50 см в диаметър, колко по-голям е твоя, за да компенсира 600 оборота разлика?
И как Перлата компенсира неправилното разпределение на тежестта при центрофугиране, за да се избегнат свободните разходки из пералното помещение?
То лошо няма да я ползваш докато можеш. Предполагам, че ако захапеш нещо далеч по-ново, много бързо ще забравиш предимствата на Перлата :wink:
Високите обороти не съм забелязал да доведат до съспиване на дрехите. Не съм забелязал и големите производители да ограничават оборотите до ... 400 примерно, всички натискат за по-високи обороти.
Между другото, същото се говори и за сушенето в сушилни. Само дето се бръщолеви от хора, които никога не са ползвали сушилни. Или поне не правилно.
VLADO66 - майстор
В зависимост от модела именно поради тези причини има предцентрофута-пералнята първо се развърта в двете посоки за да намести и балансира дрехите.След това центрофугата се развърта постепенно до максимални обороти за да се отцеди водата бавно и равномерно.Относно намачкването-проблема е неминуем,но и там се работи по дизайна на барабана.Една от фирмите има такъв наречен пчелна пита.
Chefo77 - майстор
VLADO66 написа:
В зависимост от модела именно поради тези причини има предцентрофута-пералнята първо се развърта в двете посоки за да намести и балансира дрехите.След това центрофугата се развърта постепенно до максимални обороти за да се отцеди водата бавно и равномерно.Относно намачкването-проблема е неминуем,но и там се работи по дизайна на барабана.Една от фирмите има такъв наречен пчелна пита.
Това за Перлата ли - тя ли върти на предцентрофуга? Ако да, нещо не е доизмислена системата май :wink:
А намачкването е ясно. Няма да искат да фалира производството на ютии я :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Избор на пералня до 900лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: