• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Нека намерим най-тънките цени.
sstefanov - майстор
Според физиката, при еднакви обороти при по-малък диаметър инерционните сили са по-големи. Затова правят по-добрите прахосмукачки с няколко малки циклона вместо един голям, затова и по-острите завои се вземат по-трудно.
Така че би трябвало при еднакви обороти по-големият барабан да отцежда по-слабо, точно обратното на твърдението на stan73.
VLADO66 - майстор
Чефо,много ясно е че не става въпрос за Перлата.С тоя механичен мозък надали ще може да измисли толкова действия :cool:
stan73 - майстор
Chefo77 написа:
VLADO66 написа:
В зависимост от модела именно поради тези причини има предцентрофута-пералнята първо се развърта в двете посоки за да намести и балансира дрехите.След това центрофугата се развърта постепенно до максимални обороти за да се отцеди водата бавно и равномерно.Относно намачкването-проблема е неминуем,но и там се работи по дизайна на барабана.Една от фирмите има такъв наречен пчелна пита.
Това за Перлата ли - тя ли върти на предцентрофуга? Ако да, нещо не е доизмислена системата май :wink:
А намачкването е ясно. Няма да искат да фалира производството на ютии я :)
Тя със сигурност няма. Това и е един от основните проблеми, както и основна причина за буйните подскоци понякога... :) (там и чара (rofl) - майтапя се...)
stan73 - майстор
sstefanov написа:
Според физиката, при еднакви обороти при по-малък диаметър инерционните сили са по-големи. Затова правят по-добрите прахосмукачки с няколко малки циклона вместо един голям, затова и по-острите завои се вземат по-трудно.
Така че би трябвало при еднакви обороти по-големият барабан да отцежда по-слабо, точно обратното на твърдението на stan73.
Колега Стефанов, според мен генерално грешиш.
Chefo77 - майстор
Егати чара. Тестер за теракотаджии. :shock:
stan73 - майстор
Да де, затова написах по-горе, че се майтапя. :)
Свикнал съм и, а освен това аз сам си лепя плочките (макар и много бавно) на двоен гребен ("вчесване" в 3 или 4 посоки и на двете места), с предварително накисване на плочките, напръскване на бетона или стените предварително и т.н., така, че са трудно разрушими...
VLADO66 - майстор
Те за това някои перални са по сто и кусур килца и вместо полимербетонец отторе за баланс имат чугунени плочи отпред и отзад на казана,така виждаш че пералнята центрофугира само визуално,демек гледаш че барабана се върти а отгоре може да сложиш изправена цигара. :wink:
Фитилчо - майстор
Имам 3 перални Миле купени 2 употреба.
Едната имаше проблем още в начало, да мъкнах я още веднъж.
От тогава, съм дал 170 лева за пълно сервизиране (амортесьори, ремък,лагери)и още си пере като нова.

И пере по добре от всички други, които е имала домакинята(нейни думи)
sstefanov - майстор
stan73 написа:
Колега Стефанов, според мен генерално грешиш.
Да, обърках линейната и ъглова скорости.
hakama - специалист
Търсим пералня (внос втора употреба), до 400-500лв, 8кг (или 7).
Коя е по-икономична и здрава и си заслужава? Донастройване на прогтамите е препоръчително да има.
Bosch-wfx-324 8кг (2007, 250лв)
AEG Lavamat 86850 7кг (400лв, инверторен мотор)
Siemens iq500 varioperfect 8кг (2014, 500лв)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Избор на пералня до 900лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: