• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
viktorbozhikov - напреднал
От къде да купя изгодно издръжливи на открито пластмасови тръби за парник в София?
Hoвoceлckи - майстор
Колко издръжливи? На какво по-точно издръжливи? Как точно смяташ да го правиш? Имам предвид, че основно трябва да издържат на огъване. Тук е големия въпрос - на какво натоварване смяташ да ги подложиш? Каква конструкция смяташ да правиш?
Gnus - специалист
Може би и на УВ трябва да издържат.
Hoвoceлckи - майстор
Предполагам, че това има основно предвид, но другите неща са по-... Имам колци за домати от от PVC тръби ø20 от (синкаво-)сивите. За петилетка - нищо им няма, а те не знам да са с UV-защита. Обаче нямат никаква здравина на огъване.
viktorbozhikov - напреднал
За геокупол.Няма да се огъват.Основно Ув ме интересува и да са евтини.А 5 години не са много...
viktorbozhikov - напреднал
От къде си ги купувал?
Hoвoceлckи - майстор
От местния строителен магазин. Би трябвало да ги има във всеки такъв.
"Евтини" е твърде относително казано. Ето тук гледам някакви с УВ защита. Скъпи ли са ти? Не казваш нищо за якост (едва ли е без никакво значение), нито ø? Аз не съм профи в тази област, но някой за да ти помогне мисля, че трябва да ги знае тези неща.
preslav - майстор
viktorbozhikov написа:
За геокупол.Няма да се огъват.Основно Ув ме интересува и да са евтини.А 5 години не са много...
А какво е геокупол?
Hoвoceлckи - майстор
Честно казано и аз не знаех, но попитах чичо "Гошо" и той ми показа Изображение
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Честно казано и аз не знаех, но попитах чичо "Гошо" и той ми показа Изображение
Ти сега защо му взимаш думата на човека - исках той да си каже щото приказката тръгна от парник и се стигна до палатка.
В случая си мисля, че по-големия му проблем ще е да си намери устойчива на слънцето материя за парника, а пластмасовите тръби аз бих изработил от дърво.
Само не знам нищо по въпроса за евтиното.
Христос Воскресе!
  • 1
  • 2

Тема "Пластмасови тръби за парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: