• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 1144
Нека намерим най-тънките цени.
mitko64 - майстор
griffin написа:
Купувал съм различни инструменти от алди но са меко казано допотопни като качество в сравнение с тия на лидъл, според мен инструментите на алди не си струват парите :)
В четвъртък и огледах циркуляра(бяха останали две бройки). пълен близнак на лидълеца, само син на цвят. Явно в един завод са правени.
griffin - майстор
Външния вид не знам дали е признак за качество, важното е какво има натъпкано вътре и как е направено :-D
mitko64 - майстор
Въпреки, че са много по оскъдни на информация за техническите данни сравнено с Лидл, за перфораторчето пишеше в брошурата, че отвътре е натъпкано с 1,5Ah Самсунг батерия https://www.aldi-sued.de/de/angebote/an ... rhammer-1/ . Виждам, че си клиент на северното Алди, техните Топкрафт не съм ползвал и не знам как са, но от Кинг крафт определено съм доволен. Ползвал съм техен перфоратор http://olx.bg/perforator-king-craft-i55247782 и вериж трион и са много корави. Новата им търговска марка Workzone не знам как е. Имаше една стара търговска марка Faust, ако не греша, пак са били техни, това няма умиране- едно ъглошлайфче и едно зеге що тормоз отнесоха.
И една молба конкретно към тебе колега Griffin :prayer: !.Осанах с впечатление от твои коментари, че имаш опит с дремалите, а скоро закупих дремелчето на Parkside http://www.lidl.de/de/parkside-feinbohr ... a1/p174331 . Tа в комплекта има една цанга 2.4мм.На това чудо какъв консуматив се слага? Питах в друга тема, но засега няма отговор.Много, ще съм благодарен ако ми помогнеш с някаква информация!
grizan1980 - специалист
Здравейте , не намерих мнения за един комбиниран дедектор - за метал , напрежение, лазерна ролетка и куп други неща. Та някой пробвал ли го е и струва ли си 45то лв ?
griffin - майстор
Колега точно тоя модел на лидъл го нямам ползвам едно древно дремелче на скил, което си дойде с три цанги 1,4/2.3/3мм - в общи линии основно се ползва най-голямата цанга, имам някои инструменти които са на 2,3. По добри са месинговите цанги но те са по скъпи и ако си купуваш комплекти едва ли ще имаш такива там повечето дават може би от желязо цанги. Моите тулчета съм ги събирал от кол и въже доста време. За точене на битовете за фрезата ползвам диамантени дискчета които ги има в комплекти или по отделно, за точене на лентата на банцинга ползвам основно едни много тънки дискове за рязане без оплетка но трябва да се внимава :). Има една камара четки шкурки, диамантени тулчета с различна форма. Може да си почистиш нещо малко ръждясало, ако правиш дреболии от дърво може да ги дооформяш с шкурките има такива ламелни по комплектите. Може да го ползваш да режеш дребни детайли примерно слотове в ламарина или метал когато диска на шлайфа е голям за целта. Може да гравираш върху стъкло ако си трорческа натура :). Сигурно има и други неща които може да правиш ама в момента не се сещам :).
Давам снимка на това което ми виси в куфара и на резервния комплект който бях зел от лидъл, за цената на комплекта не се сещам но има приличен набор от камъчета и други джаджи. Твоя може да го ползваш и като малка фреза т.к има стойката, само трябва да се огледаш за битове. Dremel имат доста голям набор но цената няма да ти хареса за малките битове за фреза :) аз още не мога да прежаля толко пари. Същата фирма прави и малко циркулярче и други неща.
https://www.google.fr/search?q=rotary+t ... 20&bih=932 малко картинки да се ориентираш :).
Не може да вършиш сичко с това инструментче но за някои операции е незаменимо.

Забравих да спомена комплекта на лидъл който съм снимал също е с 3 цанги подарък :-D

Прикачен файл

IMG_6177.JPG
mitko64 - майстор
Ясно! Имало и консумативи за 2,3мм. Аз си помислих да не е за зъболекарски консумативи. На Дремел нещата ги огледах и определено цената ме стресна. Не видях нещо под 5 Евро. По принцип я купих за мене, но като я пробвах, видях, че не е за шлосерски изпълнения, я подарих на сина, той се занимава с моделизъм. Иначе е незаменима за терсене места- бях сгобил малко недомислено един кофраж и при демонтажа, един винт 5мм, се оказа с главата откъм бетона. Да го срежа можеше да се бръкне само с тази джаджа. Справи се успешно с цената на две дискчета. Обаче се наложи да пиля една арматура в дупка от боркорона- умрела работа. Трябва сигурно два дена да шлайфаш.Идеално се справя с рязането на плексиглас с фрезата, но с ъглошлайф е много по- бързо. Фрезова дърво, но с бавна скорост на подаване. Иначе малката цанга май е от нещо като от алуминий. 3,2милиметровата по спомен май беше месингова. Благодаря за ценната информация =D> !
mitkofendera - специалист
Някой с впечатления или поне информация за аерографа, който се задава?
kr1100 - майстор
Да се отчета и аз. Преди 5 дни и аз точих верига с Лидълската машинка за точене на вериги. И аз я монтирах на дъска 51х22х 2,5 см .
Добре заточва, може и да удряш само "вятър" на веригата .
Съжалявам, че не можах да я закупя на предната промоция, и при машинно точене за 4-5 заточвания съсипаха старата верига.
dadko - майстор
Машинките за заточване на вериги още ги има в накои магазини на Lidl. Нищо, че са били в промоционалната брошура от миналата седмица. Вчера имаше бройки в магазина в София, който е на Ботевградско шосе до Jumbo. Свържи се с Lidl и ги питай къде ги имат още и могат ли да ги осигурят до удобен за теб магазин.
kr1100 - майстор
@ dadko май четеш през ред .
Купих си машинката предната седмица , а съжалявам,че не можах да купя 2013 или 2012г когато беше предната промоция
Да подчертая ли в добавка ?
Последна промяна от kr1100(стар) на ср сеп 17, 2014 9:37 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 1144

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: