Нека намерим най-тънките цени.
Shift - специалист
Не е по-мощен. А 1050 ватовия си дупчи доволно добре.
jekasus - майстор
fore написа:
Бреййййййй........
Утре и бойлер ще закача със него - два дюбела 12х80 :-D
Shift написа:
А 1050 ватовия си дупчи доволно добре.
Нямам този, но пробвах стария вариант с ония дългите бургии - представи се добре.
Като се появи, ще го взема за резервния вариант на моя Бош.
rossenboy - специалист
Колеги, един малко страничен въпрос-тези термосмесители стават ли като за 60 лв.(намалени от 80)?
cholev - майстор
Ако говориш за тези с термостата са върло добри. Имам такъв и от както го монтирах се родих. Къпеш се като бял човек. Слагаш температура и дебит и струята не мърда.

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 0термостат

Всъщност и този кухненския високия и другия, който ползвам за мивката в банята са отлични

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... за%20мивка
fore - майстор
Относно човките за поялник. Вчера в бързината нарязах 2 броя. Едната на 6х1 мм за газовият поялник. Тя става малко по трудно защото заготовката е точно 6 мм и трябва леко да се запили на конус в началото и. Прерязах я с дремела с малко дискче. Сложих я на едно малко менгеме от Чехия. Подобно на Лидлското. Има като него едни канали по челюстите за захващане на овали. Те ми помогнаха да хвана здраво вече късата опашка на човката. Получиха се в началото на конуса и леки канали. Но това не е фатално и даже помагат при завиване на човката после. Нали е месинг- лесно се мачка. Та пасна идеално и Газовият поялник е екстра с истинска човка. Даже от получената остатъчна опашка ще припиля отпред профил на отверка за да имам още един вид човка. Пиленето става с Лидлското малко шмиргелче.

После нарязах и 4 мм за въпросният ел Поялник. Там заготовката е 3,8 мм и става много лесно. Нарязах я с 4 х 0,70-стандартно. Но имам и на 4 х 0,75 мм в един Китайски комплект. Понеже Поялника е на вилата не съм сигурен дали е стандартният размер резба 4 х 0,70 мм.

Ако някой има Поялника нека да пробва с обикновена гайка или с резбомер кой модел е резбата на тия човки понеже ще нарежа още и с различни профили. :partyman:
Shift - специалист
juslen написа:
Относно мини компресора. Да се има предвид следното видео:

https://www.youtube.com/watch?v=IQUmqJbvRR4

Не съм отварял моя, но вероятно това е причината да не иска или да стартира трудно, когато се пусне на гума с около 2атм. налягане.
Процедурата е ненужна,тъй като тази партида е фабрично смазана. Въпреки тове не тръгва при гума около 2 атм., ако се пусне от копчето и компресора е вече закачен. Пуснат предварително няма проблем.
fore - майстор
Явно е доста слабичък и силата му е до към 2 бара.

След тях буталото не може да преодолее високото налягане в гумата и блокира.
cholev - майстор
Я па ти 2бара, а на него пише 10бара :-D .
Помпал съм няколко пъти и не съм имал проблем (на 2.5бара)
kozl - майстор
Явно въртящия момент създаден от пусковия ток през електродвигателя не стига, за да преотдолее налягането над буталото.
При компресорите с ресивер има клапан за освобождаването на налягането м-у ресивера и цилиндъра с буталото. И като не сработи клапана и там те така двигателя не сака да тръгне или тръгва с мъка.
fore - майстор
Правилно- точно двигателя не може да се развърти. Явно моят купен от М-комплект или има такъв клапан или е с мощен мотор.

А Лидлският 25 литров компресор няма клапан. Ако работи в момента всичко е ок. Но ако е напомпан и на другият ден искаме да го донапомпане не може да тръгне и трябва да се спадне до 0 за да тръгне мотора.

Направи ми впечатление че Ейнхелският 50 литров компресор има един автоматичен предпазител от претоварване отзад на мотора. Явно за такива ситуации.
Отделно тия 10 бара идват малко повече на бързите връзки и при определена позиция изпускат. :mrgreen:
Обаче на кутията забелязах че са дали машините с които може да се ползва. Кажи-речи всичко и разбирасе Гайковерта :)

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: