• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1144
Нека намерим най-тънките цени.
prascho - майстор
Тъй като ме притурят към първата или втората група......да вметна.

Много мислене не му удрям. Има правила и гледам да се съобразя с тях. Поне в нормалните страни е така - закони и правила, които се следват. В България го удряме малко на философстване полезни или вредни правила, което обикновено води до не спазване им.

Мрънкането е проблем на българина. Включвам се и аз /на моменти мрънкам/. Затормозяващо и излишно.
brum - майстор
angel_ov написа:
brum написа:

Я кажете - тоя електрожен заслужава ли си? За дребни заварки - я някоя стълба, а нещо метално по навес. Не съм заварявал с нищо до сега и се чудя дали да скоча за тази машина за да има с какво да почна да се уча :) .

.
И аз така. Миналата година си го взех за вилата, но се оказа, че тока ми е слаб и заваря с 1.5 мм.
Иначе в града спокойно си гори 2.5мм. ( с две думи става за дребни заварки за да не се молиш на комшията)
В крайна сметка тези 1.5 мм не ме устройват и в момента ми е паметник с 3г. гаранция. Май ще заминава към продавалника.
Нали в Lidl има разна политика за връщане на нещата? Или тя е за кратко време?
stan73 - майстор
Имам същият електрожен, но брандиран като Аинхел.
За малки неща става и то с електроди най-много до 2.5 при нормално захранване. При захранване под 210 волта не пали добре. Също така лесно загрява и му се задейства термозащитата (и трябва да се работи на почивки), но поне тогава вентилаторът му продължава да се върти.
Предимствата му са ниската цена, относително малките габарити и тегло като за трансформаторен електрожен.
brum - майстор
Трансформаторен ли е?!? Аз що останах с впечатление, че е инверторен ...
ferrari4456 - специалист
Трансформатор си е...
stan73 - майстор
Както написах по-горе - като за трансформаторен си е доста компактен (определено не е инверторен), но става за малки работи или трябва да се работи с принудителни почивки.
silent - майстор
поне 150А... та китаеца като послъгне малко и напрежението падне и въпреки това да гори нормално 2,5мм електрод...този е много слаб....имам анхел от преди 15 г..150А ...и много работа е свършил цената му е малко над 100лв...според мен не си заслужава лидълския...
stan73 - майстор
Той и моя беше към 130 лева и то на промоция ((купих го или от Метро, или от Практикер) с кабели, чукче/четка и пластмасова маска), но на практика е същият, който Лидл ще пуснат. Айнхел го произвеждат по поръчка за Лидл. Макар и слаб, все пак върши работа ако не се бърза, но съм решил - ако някога мога да си купя друг, ще е инверторен (по-лек, по-лесно пали, по-добро качество на заварката, по-добра работа при понижено напрежение и т.н.).
menka - напреднал
menka написа:
Това циркулярче струва ли си стоте лева? Ще го пускат от 29.
http://www.lidl.bg/cps/rde/SID-430D24C5 ... il&id=7056 :-k
marzykov - напреднал
Това циркулярче го изтървах на предната промоция, но сега мисля да го взема със сигурност. Принципно ми трябва за дребни срезове на разпенено пвц и дъсчици, т.е. за дребни детайли. Не знам дали си залужава, но поне изглежда много примамливо :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1144

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: