• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 126
Нека намерим най-тънките цени.
stiv1961 - майстор
ZEDYCUS написа:
Тези врати са идеални за някой кът за отдих и плюскане, демек барбекю.
Хубави и евтини ама много далече :?
ZEDYCUS - майстор
До Стара загора ще ти дойдат до офис за около 15лв :wink:
nikolson - майстор
Някой питаше за нитачка. http://olx.bg/nitachka-hr-002a-i50865341
Марката е Lobster. Фирмата е японска, не е много популярна у нас, май и в Европа, но излизат доста резултати в Австралия.
estorm - специалист
За пръв път виждам нещо за самоубийци
http://olx.bg/krtach-nov-trifazen-sila- ... -i50876313
Даже са написали в описанието нещо много вярно
'Трифазният мотор осигурява базпроблемна експлоатация до живот.'
Чак не мога да повярвам че някой производител ще накара хората да опъват кабели с трифазен ток из обекта за да къртят насам натам. Трябва да е от Китай. Сигурна мярка против прираста.
Представям си ако го мернат на строеж в Англия.Сигурно ще отцепят района :lol:
lov - майстор
estorm написа:
За пръв път виждам нещо за самоубийци

Чак не мога да повярвам че някой производител ще накара хората да опъват кабели с трифазен ток из обекта за да къртят насам натам. Трябва да е от Китай. Сигурна мярка против прираста.
Представям си ако го мернат на строеж в Англия.Сигурно ще отцепят района :lol:
А имаш ли си на представа какво е удар 25 J. И недей да си мислиш че трифазния ток е много по опасен. Да не би пък и по Ингилизко да работите и на понижено напрежение с цел безопастност. :проба: Дали ще опъваш монофазен или трифазен удължител все тая. Като сечение при една и съща мощност двата кабела ще са почти еднакви.
Има си нормативи за безопастност но щом трябва не трифазен ами и 12 фазен ток на 400 херца ще се прекара. :lol:
Между впрочем машинката я правя на руска и то доста старичка. Имам по точно имах защото е повредена и все не ми остава време да се захвана и да я отремонтирам. Mакар и монофазна шилото което е същото като това можеш да го заковеш в бетона ако не внимаваш. Като идея удара който се получава е доста по голям но конструктивно си има проблеми с износването и за това не са се наложили като машини. Всъщност разработката е точно ингилизка. Та нито руснаците или китайците имат пръст в тая работа. И двигателя дето пише че е трифазен се ползва само за охлаждане. Иначе чука се задвижва и плува в едни линейни магнити.
Е пиша това за конструкцията само по снимката и може и да греша за вида машина но много ми прилича на такава.
Последна промяна от lov на вт юни 10, 2014 12:46 pm, променено общо 1 път.
mitko64 - майстор
В Германия съм гледал млатят с бензинови къртачи по тротоарите.
estorm - специалист
Няма да спорим трифазен кабел опънат на обекта дето повечето ходят с гуменки си е просто абсурд. Лично видях как човек стъпи на кабел за бетонарка отдолу арматурка проби и кабела и кеца му. За 220 прилично подскочи. Няма смисъл да разсъждаваме повече. Къртенето по обектите е когато е най пълно с кофражни дъски, стърчащи железа и пирони. За дъжда и локвите да не говорим. Какъвто и удар да има машинката от токовия по силен не е.
lov - майстор
estorm написа:
Няма да спорим трифазен кабел опънат на обекта дето повечето ходят с гуменки си е просто абсурд. Лично видях как човек стъпи на кабел за бетонарка отдолу арматурка проби и кабела и кеца му. За 220 прилично подскочи. Няма смисъл да разсъждаваме повече
Май само си слушал митове и легенди как се работи на ингилизки обекти. Повярвай ми ако на третото нарушение за липса на предпазни средства. А това са каска,очила,ръкавици,предпазен колан и нарочно оставих за последно защитени чепици си освен волидната глоба си аут от занаята ьа доста дълъг период от време. Да не казвам завинаги защото си чужденец все пак.
Още ме напушва на смях кат се сетя
за един такъв като тебе дето се опитваше да ми обяснява как неговия приятел бил голямата работа в Лондон и всяка сутрин си пиел кафето в Хародс преди да идели на строежа.
EDI - майстор
Едно добро предложение, оберфреза МАКИТА 3612С, втора употреба, 350 лева - http://olx.bg/oberfreza-makita-i51030451 .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 126

Тема "Добри попадения в OLX - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: