Нека намерим най-тънките цени.
На английски, на руски.
Ппечатления, отзиви, препоръки?
Има доста добри попадения в сравнение с ибей. Обаче пък има и доста мошеници като в родния преебалник. Трябва да се внимава от кого се пазари (според рейтинга му). Хубавото е че има безплатни доставки за почти всичко но пък доста се чака. Понякога и по 2 месеца :)
рядко...но има всичко....ползвай пей пал...като цяло според мен сигурността за купувача идва от пей пал а не от сайта...така че дали али или ибей все тая....
В много отношения възникнали спорове се решават доста по бързо и без да се ползва посредничеството на пейпъла както е в ибея. Китайците направиха няколко такива сайта като алтернатива на ибея и правилата за търговците са много по строги. А решенията се вземат доста по бързо. На пример липсата на проследяваш номер или забавен срок на изпращане веднага води до санкции почти моментално. И винаги е в полза на купувача. Всъщност забавеното изпращане автоматично се регистрира и санкционира.
Лично ибея съм го отрязал макар че и там проверяван дали няма да намеря същото на по ниска цена. Но май вече година нямам такива находки.
Вече имам около 50 покупки.Всички без проблем.В момента ми идват пратките които съм купил на 21.11.2014.
В дадения магазин aliexpress НЕ ПРИЕМАТ плащане с Пей Пал. Пазарува се с банкова карта - например VISA.
Може и с виртуална карта. Сайта си има собствена система Escrow за защита на клиентите и продавачите.
Продавачът не си получава парите докато не потвърдите получаването на стоката или не изтече срока за доставката. Доста е по-удобно от Пей Пал.
В момента чакам още 10-тина поръчки и трябва да направя още няколко. Разбира се има много фалшива стока, некоректни търговци и стоки които у нас са по-евтини. Просто трябва повече да се внимава и да се чете. Миналата седмица ми върнаха парите за една фалшива микро SD карта с четец.
:partyman:
малко в страни от темата
при първата ми поръчка от Али познайте ... изчезна телефона
... е то е ясно къде се случва случката ... БГ М-ци... :butthead:
за успокоение от пратката ми оставиха калъфчето и протектора за екран, които вървяха бонус с телефона...
Поради тази причина - в пощата с камера и някой приятел. Взимаш и почваш да снимаш още преди да отвориш пакета.
При руснаците този начин се практикува доста. После си отварях диспут и качваш клипа.
Това разбира се за по-скъпи пратки. За дреболии не си заслужава. До сега не ми се е случвало ама има време де.
Ами те пратки на които се вижда че са отваряни се прави рекламация още на място за състоянието на товара. На всяка пратка още при изпращането е обозначено теглото с точност до грам.
hidrazin написа:В дадения магазин aliexpress НЕ ПРИЕМАТ плащане с Пей Пал. Пазарува се с банкова карта - например VISA.
Може и с виртуална карта. Сайта си има собствена система Escrow за защита на клиентите и продавачите.
Продавачът не си получава парите докато не потвърдите получаването на стоката или не изтече срока за доставката. Доста е по-удобно от Пей Пал.
В момента чакам още 10-тина поръчки и трябва да направя още няколко. Разбира се има много фалшива стока, некоректни търговци и стоки които у нас са по-евтини. Просто трябва повече да се внимава и да се чете. Миналата седмица ми върнаха парите за една фалшива микро SD карта с четец.

Това не е съвсем вярно ...Алиекспрес е китайския вариант на посредник еквивалент на Ибей. т.е това не е електронен магазин от сорта на Диалекстрийм,Тинидеал, Байинкоинс и други подобни електронни магазини а е посредник между купувач и електрони магазини, частни лица и господ знае какви още. Някои от търговците в Алиекспрес приемат плащане и с Пейпал, други само с кредитни карти и през тяхната система за сигурност(на самия сайт). Затова и в Али експрес за разлика от другите магазини има всичко или почти всичко. Нека всеки сам да си преценява и да внимава какво и от кого поръчва.
Ако се върнем още по назад във времето Алиекспрес е наследник на печално известния преди години Алибаба...същата платформа като Ибей прочула се с множеството измами от недобросъвестни търговци. Реакцията беше Алиекспрес и затягане на дисциплината. Истината е че резултат има и може да се каже че като цяло измамите са рядкост но не може да се счита че са изцяло премахнати.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Къде е по-евтино?”