• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Нека намерим най-тънките цени.
sstefanov - майстор
Колега silent, Aliexpress въобще не прилича на ebay, най-малкото защото няма наддаване. Това е платформата за търговия на дребно на Alibaba, която още си съществува и търговците в Alibaba са същите, които продават и в Aliexpress.
stonesour - специалист
ще ти откраднат, толкова колкото имаш в картата. 'неска имаш 20 лв., утре имаш 200 лв, другиден 2000 лв.
като изгориш, няма да се хвалиш колко е било кредитното салдо, а ще наплюнчиш калема да пишеш жалба за левчетата. :-D

секи има право на личен избор. аз не бих си въвел номера, нито на кредитната, нито на дебитната карта в китайски сайт. въпрос на личен избор,
velsi - Почетен майстор
Има нещо друго, което не отчитате, понеже сигурно не го знаете. Много бях изненадан, когато научих, че в Америка кредитните карти изобщо нямат пин! Плащаш директно, дори и подпис не е необходим. Откраднат ли ти картата обаче, или оспориш дадена транзакция, банката моментално ти възстановява парите, а тя вече се занимава да си търси виновника. По-друг начин стоят нещата с дебитните карти. Там има пин и повечето хора не смеят да плащат с дебитна карта за щяло и нещяло, особено онлайн, защото ако изгърмиш с дебитната си карта последиците си остават за тебе, а обикновено една дебитна карта е вързана със сметката, по-която си получаваш заплатата и реално има достъп до всичките ти спестявания. Намирате ли разликата с България? Оказва се, че е точно наобратно. Сега сами преценете къде потребителите са повече - в България или в Америка и защо въвеждането на номера на кредитната карта в който и да е сайт не е чак такъв проблем.
hidrazin - майстор
stonesour написа:
ще ти откраднат, ...
Човеко, кое не разбра? Хората ползват виртуални карти. Който е в час де. Те пък тъкмо моя остатък от 5 кинта и някакво стинки ще тръгнат да крадат.
Пък и как ще ги откраднат като те от самата банка видяха зор да ми изплатят остатъка по едната виртуална карта. :lol:
Не се обиждай ама попаднах на един банков служител ... три дена ходих докато си изтегля остатъка по едната изтекла карта. Накрая ме прати в друг клон и там стана работата. Те от банката не могат се оправи а какво остава за някакви си китайци. :-D
И да. У нас системата за картово обслужване е доста сигурна. По-сигурна от много други държави. Може би защото едни от най-големите измамници в тази област са българи? :-D
:partyman:
maptod - специалист
Я раздухайте как да пазаруваме от алиекспрес? Една ЛЕД Е27 крушка съм си поръчал от там...
kabel96 - специалист
Мислех да си трая ама много го раздухахте тоя сайт.Плаща се с пей пал и като доказателства мога да покажа че съм купил кошове за лов на раци април месец.А относно сигурноста му честито на печелившите.Вижте кога е хакнат.В втория линк е споменато и чия собственост е.
http://www.securitylab.ru/news/462826.php
http://thehackernews.com/2014/12/aliexp ... ty+Blog%29
Последна промяна от kabel96 на съб дек 13, 2014 12:42 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Е нали си поръчал? Какво те притеснява? Основните неща са добре описани тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=714930.0
kabel96 написа:
...Плаща се с пей пал ...
Айде сега да ми го покажеш къде е тоя пей, не пей или свири пал?
http://help.aliexpress.com/payment_methods.html
И ПейПал си е пълно дърво.
:partyman:
kabel96 - специалист
Вземаш ракия,мезе и идваш да ти покажа транзакцията в историята ми.Купувах ги април и ги има в историята ми.Ама май няма да имаш време щото ще трябва да променяш акаунта си в алибабата. :-D :-D :axe: :supz: Има и видео за начинаещи хакери.Не виждам кое е дървеното при 217 покупки от 2 акаунта за 18500$ за тази година и само едно нещо за 9 долара не дойде и ми върнаха парите на момента.
http://thehackernews.com/2014/12/alibab ... ility.html
Между другото шапка им свалям.Тия са измамници от най виж ешелон прикрити зад общото благо на купувача.Я сметнете колко е лихвата на 9 милиарда долара за месец и половина които взеха на черния си ден или на оборота им за месец които те ползват безвъзмездно докато пътуват пратките по света.А бедния китайски търговец се моли да не се загуби нещо по пощите. :supz:
Последна промяна от kabel96 на съб дек 13, 2014 1:24 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Уффф... Нищо няма да променям. Заболяха ме пръстите да обяснявам че в картата дето ползвам няма какво да вземат.
Транзакциите ти не ме интересуват. Ти сега обясни как правиш плащане в алиекспрес с пай май пей ?
:partyman:
Lisko - майстор
velsi написа:
Много бях изненадан, когато научих, че в Америка кредитните карти изобщо нямат пин! Плащаш директно, дори и подпис не е необходим. Откраднат ли ти картата обаче, или оспориш дадена транзакция, банката моментално ти възстановява парите, а тя вече се занимава да си търси виновника.
Така е. Всъщност на някои места искат подпис но не на хартия а на електронен екран и може да драснеш каквото си искаш.
Даже имат упътвания по сайтовете за американски туристи пътуващи към Европа - видите ли, като идете в Европа, там машините искат пин, някой хотелиер или ресторантьор може да ви каже че няма начин, обаче няма а се пуашите, ще кажете тъй и тъй...

За канадци в САЩ има едно голямо неудобство - повечето машини на бензиностанциите питат за пощенски код, и като вкараш канадския си код, не го разбират и отказват плащането та се налага да се разходиш до павилиона и да платиш на каса.
Що се отнася до това, че картата е защитена и банката поема разхода ако са те хакнали - да, но не и за малки суми (примерно под 50 долара си е твой проблем). Така ако някой ти набара номера, може да си пазарува дреболийки и ако не следиш за странни неща в месечната разпечатка, може и да не се усетиш, а дори и да се усетиш си е за твоя сметка.
Извинявам се за лиричното отклонение от основната тема, но рекох да вкарам още малко яснота.

Абсолютно съгласен с stonesour - не бих си вкарал кредитната карта в нито един китайски сайт, както и в не-китайски ако не е криптиран трафика и ако ако не съм сигурен, че е редовен легитимен търговец.
Като влязоха в сила забраните за лазери над 5 миливата (не може да платиш за такъв през пей пал) DX.com направиха да може да си купиш директно с кредитна карта. Не, мерси! Ще търся друг начин, ако ми затрябва смяна на наличните лазери.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Пазарувате ли от aliexpress" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: