• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
gibson58 - специалист
Предстои ми подмяна на парапетите на къщата и сега съм тръгнал да търся фирми с добри цени за алуминиев парапет с триплекс.Някой да може да каже някоя фирма с хубави цени за София?В момента най-ефтиното на което попаднах на 85-95лв./м за прозрачен триплекс.
stiv1961 - майстор
Цената е нормална, по- еФтино ще е ако си го правиш сам, няма да плащаш за труд.
gibson58 - специалист
Да,явно.Обчае разбрах в последствие,че имало различни дебелини на профилите...1,7мм за гредите и 2мм за горната тръба(мисля ръкохватка се казва) добре ли е като качество?Защото имало и вестници по 1,2мм :roll: ...
stiv1961 - майстор
Колкото по- дебелостенни толкова по- добре. Поне при парапетите можеш да инспектираш какъв материал ти слагат, не е като дограмата- там всичко е сглобено в цеха и не знаеш какво ти монтират. Платил си четирикамерна а ти слагат трикамерна :-D. Затова като монтират- шублера в ръката и мериш :)
Прикачен файл:
ScreenShot001.jpg
ScreenShot001.jpg (31.77 KиБ) Видяна 8719 пъти
Прикачен файл:
ScreenShot002.jpg
ScreenShot002.jpg (33.15 KиБ) Видяна 8719 пъти
gibson58 - специалист
E то е ясно ,че колкото по дебело ,толкова по-добре (питайте жените ;) ).Въпросът ми беше по скоро кое е допустимият минимум,кое е стандарт (ако има такъв)?
stiv1961 - майстор
Стандарт :? , у нас май такова животно нема :) , гледай дебелината да е около 2-та мм.
turbobiit - напреднал
Всичко зависи колко големи стъкла искаш и как е закрепен парапета към под и стени.Вярно,че колкото е по дебел толко по добреМоят парапет е от 1.2 дебилина на профилите,но давам гаранция че може някой да се обеси на него :yawinkle: .Сам съм го сглобявал и не съм пестил крепежи и лепила.Цената бих казал даже е много добра.Ако решиш да го правиш сам помисли дали ще ти е изгодно,като се има на предвид отпадака от материала, триплекса на квадрат с обработката е около 40 лв.Крепителните видии,ако са иноксови,каквито те съветвам да сложиш,за да няма реки от ръжди после,започват от 15ст до 50 ст за брой зависимуст от дължената им.Различни биргии за метал и повечко 3.75мм,че много са чупят :o .Химическиат анкер(лепилото за анкерните болтови) марка сика за около 6 анкера е 25 лвЛепилото на хилтие малко по скъпо,но трябва и по специален пистолет за него,а сиката с обикновен става.Анкера се дупче със специална корона(25лв) закрепена на специална стойка,чиято цена беше около 260 лв.Не че не става с бургия ф20 и обикновен перфоратор.Вземи си и резервни човки за лепилото,че забавиш ли се малко и вътре лепилото изсъхва.Винтоверт със степени за затягане,за да не превъртат видиите в алуминия.Нивелир малък 20 см и голям 70,80 см.Трябва ти и отрезна машина или някой да ти нареже материяла,които от своя страна гони вече 9 лв за килограм.Моят парапет е с обща дължена 3.40 см,височина 0.95 см,но с 4 струни и ми излезе 260лв.Съседа под мен,си го направи с триплекс и му излезна окло 320 лв.Това при полужение,че не сме плащали труд и разполагаме с машини и сме оптемизирали отпадъка.С малко инат и помощ от приятел,ще сътвориш нещо красиво.Успех.
gibson58 - специалист
Няма аз да ги слагам.Искам да се запозная с особенностите за да гледам как и какво ми слагат при монтажа.Например това за реките от ръжда които текват ако крепителните видии не са иноксови не го знаех.Ето за такива неща питам тук за да съм запознат с материята .Освен тях да искам да са инокс ,има ли други подводни камъни за които да внимавам?
Уточнихме дебелините на материала 1,7 за гредите,2мм за ръкохватката.
Интересува ме дали е нормално готовият парапет да вибрира много при разклащане? Ясно ,че зависи от дължината.При мен е 5,60м на 1,7м. На буквата "Г" .Реално парапета ще завива и ще се захваща за стена само в двата му края,на ъгъла няма колона.
turbobiit - напреднал
Щом ще е хванат в стена не би трябвало да е паянтав.Има си стенни анкери които стягат много добре,ако не се монтира върху изолация.Ако случеят е такъв,нека изрежат изолацията и да вкарат ръкохватката по навътре,да легне фланеца на стената директно.Иначе няма да е толкоз стабилен.На завойте задължително 2 крака близо един до друг.Крепежа на караката за самият анкер поне с 2 видии(масово се слага по 1).Ако ползват раздвижена гонзола за ръкохватката стандарта е с 2 видии.Аз разпробивам по още 2.Химическият анкер(лепилото) гледай да го слагат в изобилие и с помпата много добре да издухват прахта от дупките.Ако основата,върху която ще стъпва парапета е от рода на врачански камък,почистването на сружките е задължително.При намокрянето им стават едни петна,които попиват в камъка и няма махане,дори и да е полиран.Капачките на краката гледай да са плътни,да не светят при гонзолата на ръкохватката,които мен лично ме дразнат много.Стъклото да е обработено от всички страни,да не порязва и да е поне 8 мм дебело.Сега за самите елементи фирмата ще реши какви да ползва.
Разгледаи каталога,да добиеш представа за елементите ,които се ползват.

http://www.dualaluminyum.com/bg/web/9/g ... ggggg.html
gibson58 - специалист
Ще слагам квадратен профил за колонките,казаха ми ,че бил по-стабилен .
  • 1
  • 2

Тема "Алуминиев парапет за тераса -от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: