Нека намерим най-тънките цени.
mgbagera - специалист
Някой може ли да бутне едно рамо относно намирането на червяк за мотофреза?
До колко разбрах мотофрезата е българска, Сливенска с американски двигател.
Модел МФС-90

В гоогле не успях да намеря червяк за нея. Може да се води под друго име.
http://img15.olx.bg/images_prodavalnikc ... vator-.jpg Ето това зъбно колело се е изронило и се опитвам да намеря друго. Ако се продава някъде само зъбното колело ще е супер (не е проблем ако върви с лагерите).
nikolson - майстор
Прикачен файл:
хикс.PNG
хикс.PNG (14.28 KиБ) Видяна 2840 пъти
Друго, какво ти трябва?
mgbagera - специалист
Искрено ти благодаря за бързия отговор :partyman:
iivanov - майстор
nikolson написа:
Прикачен файл:
хикс.PNG
Друго, какво ти трябва?
Винаги съм се кефел на козовете , които държиш скрити в ръкава . =D>
mgbagera - специалист
пет дек 18, 2015 2:33 pmnikolson написа:
Друго, какво ти трябва?
Понеже попита, та реших да се възползвам :-D (Дано все още посещаваш форума :))

За двигателя на мотофрезата се търсят ремонтни части. Ще е първи ремонт за 25 а може и повече години.
Двигателя е: briggs & stratton 121702 020303 91031558
Още не съм го отворил да видя какво ще ми е нужно но за тези години предполагам почти всичко. Искам да видя първо мога ли да намеря ремонтни комплекти за него и след това да реша дали да го правя или да взимам друг.

Мембраните на карбуратора, семеринги, гарнитури, може би бутало и сегменти.

От това което успях да намеря като информация в нета, останах с впечатлението че фирма "instra-parts" е с най голямо разнообразие на части за такива двигатели (може и да греша). Обаче за този модел двигател не намирам нищо на сайта им.

Всякакви предложения са добре дошли :prost:
imegogo - специалист
според мен няма смисъл някъде бях гледал части оригинални за briggs & stratton бяха изключително скъпи при полжение че един нов китайски е 200 лв не си заслужава ремонта
mgbagera - специалист
Да видях ги и аз китайските по 200лв ама някак си не ми вдъхват много доверие, а пък нов B&S e 400-500. Въпреки че за тези Loncin, пише че Stihl и Husqvarna ги монтират на косачките си.
Та ако някой има впечатления за Loncin, може да ги сподели :)
EDI - майстор
Имам, железни са.Такъв е на морофрезата ми Пуберт.Вече 10 години само сменям масло чат, пат и наливам бензин.Дори свещ не съм сменял.Цяла зима дреме с горивото в гаража, напролет пали от 4-ти, 5-и път без зор.
mgbagera - специалист
Горепосочената фирма "Инстра", успя да ми намери необходимите части. За скромните 37лв двигателя отново работи :)

Започнал е да гори масло и е натрупал 1см нагар по капака и клапаните. Свещта и клапаните едвам се виждаха и затова е отказал да пали. Един шлайф на клапаните, хубаво почистване и измиване на всичко, смяна на сегменти, семеринги и вече бръмчи :)

Тема "Части за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: