Нека намерим най-тънките цени.
stamenov1 - специалист
Прикачен файл:
thumb2_1414592048.jpg
thumb2_1414592048.jpg (20.83 KиБ) Видяна 3129 пъти
ИЛИ https://www.google.bg/search?q=%D0%A2%D ... 0%B5%D1%86

Попадна ми интересно четиво за кладенци на руски ТУК.
profesionalist_wood - майстор
Интересно...а по правилник колко трябва да е отдалечен кладенец от къщата примерно да не се наводняват мазетата?
iivanov - майстор
:? Амии ... моя кладенец е в мазата . :-D
profesionalist_wood - майстор
Понеже някога отдавна прадяда ми (от страна на майка ми )от липса на място да си построи стая към къщата затрупва кладенеца във двора до къщата който е бил дълбок 12 метра и е бил зидан и построил стая обаче без мазе а със пълнеж :? :shock: докето цялата къще е със мазета. Та възможно ли е да махна дюшемето дето е заминало и да му направя мазе и да почвам да го копая кладенеца? Понеже легендата е че е бил затрупан със камъни дали ще успея да ги извадя? Някой правил ли е такова упражнение? :?

Или напрово да бия сонда на друго място и нов кладенец? :?
Здравейте, прочетох че има хора който са се справили сами в изкопаването на кладенец, та въпроса ми е с нарастването на дълбочината намалява чистия въздух и не трябва да се застоява човек в дупката. Как се справихте с този проблем.
Поздрави,
Стефан
gnt69 - майстор
Със бира. Няма страшно въздух има за всички, копачи няма. :partyman:
kr1100 - майстор
stefo66 написа:
та въпроса ми е с нарастването на дълбочината намалява чистия въздух и не трябва да се застоява човек в дупката. Как се справихте с този проблем.
Навремето бях млад / около 30 така/ . когато го копахме. Не съм усетил недостатък на въздух на 8,5м дълбочина.Само трудно слизането долу иначе копането лесно.Най -гадното е като ти влезе вода . докък 7м водата напира, 3 помпи, аз с рибарски гащеризон.Като спре 1та помпа виждаш как нивото на водата расте и започва да прелива в гашеризона - брррр.
Иначе като гледаш от дъното горе отвора го виждаш като чиния :shock:
Ако има пукнат пръстен трябва ли да се притеснявам при положение, че има арматура в бетона. А за копачите се справям горе долу само да има кой да ми поема кофата :)
Поздрави,
Стефан
LazarGanev - "Велик майстор"
Чираче написа:
И аз отдавна, поне от 6-7 г., го мисля това нещо. Не съм го започнал, защото не знам на колко метра има вода. А няма и кой да ми каже. Иначе идеята съм я премислял хиляди пъти. А тя е следната:
Прави се сглобяем кофраж/ да има възможност за лесно демонтиране/ от ламарина и винкели с височина 50 см. и дебелина на бетона 10 см. Поставя се на определеното място, слага се армировъчна мрежа с око 20 см./която да стърчи поне 10 см нагоре от кофража/, и се отлива бетона. След 2 дни се декофрира, и се подкопава отвътре до пропадане на бетона до повърхността на земята. Следва ново кофриране, отливане на бетон, и след два дни същата процедура. Разбира се, се прави и вертикално ориентиране. Само трябва на първите 10 пръстена да се поставят пластмасови тръбички с диаметър поне 40 мм във всяко око на мрежата/може и повече бройки/. И така до достигане на вода. След това се продължава по същата процедура, но с изпомпване на влизащата вода поне на 3 метра.

Сега очаквам великия машинен инженер Лазар Ганев да каже къде греша?
Извинявай Стефане, не съм видял - не съм отговорил :) . Идеята ти е грешна от самото начало. По тая технология те очакват само проблеми от начало до край и после (ако направиш кладенеца) пак мъки, защото постоянно ще се пълни с тиня или пясък. Не можеш да направиш филтър от чакъм зад пръстените, а това е най-важно при изграждането на кладенец :wink:
Здравейте,
Щом смятате че идеята ми е грешна дайте идея как да стане правилно. Как трябва да бъде укрепен изкопа за да не мога да пострадам и всичко да си върви като по масло. Приемам всякакви съвети, и не смятам да споря кое е правилно и кое е грешно, но желая да си го изкопая да имам вода в двора. Повече се интересувам от техники за безопасност.
Поздрави,
Стефан

Тема "Кофраж за бетонови пръстени за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: