Нека намерим най-тънките цени.
valentino_g - специалист
Здравейте,търся си въпросната изолация,но за съжаление не мога да намеря.Изискванията ми към изолацията са следните:да не е произведена в България,да е АРР модифициран битум с полиестер,да е самозалепваща,да не е по тънка от 3мм(или с тегло мин.4кг/м2).Има една производство на General Membrane,модификацията и е HALLEY ST,но не се предлага в България или аз поне не мога да я намеря.Трябва ми за 15м2,но ще взема 20м2 стига да намеря мембрана с посочените параметри.Тази ми трябва за 1ви слой,2ри слой с посипка, е по-лесно да се намери.Благодаря на всеки който може да помогне с информация.
valentino_g - специалист
Да,благодаря ти за линка,но "Долната повърхност на мембраната е покрита с фолио, което при газопламъчното заваряване изгаря и открива вентилационните ивици и лентите за залепване, които се прикрепят към основата".Не искам газопламъчно полагане,това е проблема.Ще им звънна да ги питам,самозалепваща и едновременно газопламъчно,дано да е грешка в описанието.

За съжаление няма грешка,полага се газопламъчно.
Все още търся така че ако някой знае да казва :)
hard_core - специалист
ЛИНК - тези провери ли ги?
valentino_g - специалист
Колега много ти благодаря за линка,незнам как си стигнал до него.Проверявах ги,звънях в офиса в Бургас че ми е по-близо,но...предложиха ми Termostar(в официалния сайт на производителя,тази мембрана е дават че е SBS и не е самозалепваща).В сайта(на производителя) видях въпросната модификация HALLEY ST,обадих им се(в Бургас) и служителката каза че ще провери,действително се обади и каза че не ги внасят.Утре ще звънна до офиса в София да питам.Дано го имат.Вече си мисля дали да не рискувам с полагане на 1ви слой газопламъчно.Никога не съм полагал хидроизолация и то с горелка,притеснявам се да не се запаля.


Сега им писах,да видим какво ще оговорят.
Надявам се да е полезно и за други ентусиасти като мен на почина Направи сам :)
VLADO66 - майстор
Колега от форума беше лепил с полиуретанов уплътнител.
valentino_g - специалист
Писах им но,не ме отразиха(за 20м2),нищо загубиха клиент а и който ме пита,няма да ги препоръчвам.Ще говоря с един специалист и ще се пробвам с газопламъчно,след като няма нормално самозалепващо.Днес си взех ламарините за покрива,да видим как ще се справя като покривен тенекеджия :)Купих си и ножица за ламарина с право рязане,само как ще докарам ъгъл 90 градуса на сложния челен профил :).Ще се справя не бързам,по-малко,по-малко ще го докарам.
Поздрави и лека вечер на всички Колеги.

Тема "Самозалепваща рулонна хидроизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: