Нека намерим най-тънките цени.
toolegittoquit - майстор
StroySum написа:
Добавяме и удобството да имаш всичко подредено и събрано на едно място - ми много по-лесно ми е да отида и да купя всичко накуп, отколкото да обиколя 4 магазинчета с надеждата да спестя два лева.
Обикновено не са 2лв и всяко нещо е хубаво да се купува от специализиран магазин, където хората се занимават с това и могат да ти помогнат. А не да купуваш железария от карфур, а лаптопи от Лидъл. :?
Не е вярно това за средната цена. Обикновено подлъгват хората с нещо на доста ниска цена, а се опитват да ги издоят с всичко останало.
torbalan - Дървен философ
Избягвам подобни вериги...

Влизал съм в Практикер, Бриколаж и Баумакс.

От трите Бриколажа ми се вижда най-зле. По-малък асортимент, по малки наличности...
Цените са горе-долу еднакви и в трите вериги.

В този тип магазини това, което е читаво е по-скъпо. Примерно ъглошлайфа, който купих за 160 лв. от интернет - във веригите се предлага за 220...

За мен това не е малка разлика.
toolegittoquit - майстор
От веригите строителни хипермаркети на първо място поставям Мастерхаус. След това Практикер. Понякога купувам дребни неща. Последният път взех от Практикер крушки на промоция 10W VTAC -3лв/броя. По-специализирани неща избягвам да купувам. Често някои странични неща имат по поне 3-4 лв разлика на продукт, отколкото в специализирани магазини. В други случаи някои дребни неща са приемливи, а и по принцип.
Всеки сам си избира. В Бриколаж не съм влизал, в града не знам да има на удобно място. Има един, където не ми харесва колко е далеч и местоположението му като цяло.
p.v.x - майстор
Автора на темата , не я представи по най удачния начин , и не подходи правилно спрямо форума.

Маркетинга и пиара не му се отдават. :)

Не мисля , че идеята на темата , е сравнителен анализ на търговските вериги с определена насоченост.

https://www.mr-bricolage.bg/saveti.html - Може би , това е правилния подход.

Публикацията ми , е добронамерена . :rock:
Отварям нова тема, в която специално да се сравняват цените на отеделнтие вериги:

Не мисля , че идеята на темата , е сравнителен анализ на търговските вериги с определена насоченост.

https://www.mr-bricolage.bg/saveti.html

:rock:
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
...Примерно ъглошлайфа, който купих за 160 лв. от интернет - във веригите се предлага за 220...

За мен това не е малка разлика.
Нали се сещаш защо е тази разлика? Защото в интернет обикновено нямат нищо налично, поръчват на вносителите къде и какво да изпратят - не затварят пари, не рискуват с консигнация, не плащат заплати, наеми, режийни ... Докато нямаме читав закон за електронната търговия, ще има такива случаи, за жалост :(
По темата - за мен от всички вериги Баумакс (Хоуммакс) са най-зле откъм цени, а във Варна - и откъм отношение. Няма да казвам кои за мен за най-добре, за да не ме обвинят в пристрастие :)
ZMeyGorianin - майстор
По темата - за мен от всички вериги Баумакс (Хоуммакс) са най-зле откъм цени, а във Варна - и откъм отношение
М-даа... Докато си товарех пакетите с гранитогрес от склада на едро на тогавашния Баумакс ми пернаха телефона от предната седалка на колата :x 100% някой от персонала - други нямаше наоколо!
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
... Докато нямаме читав закон за електронната търговия, ще има такива случаи, за жалост ...
Не разбрах от какво точно се жалваш и кое не му е читавото на закона за електронна търговия?

Между другото - точно тези, от които купих ъглошлайфа, имат и реален магазин, но ми е доста далеко...
Andri01 - майстор
Относно цените,поне във Варна: Алати,Homemax, Практикер и Бриколаж. Това е моето наблюдение за градация по цени-от ниски към високи. Разбира се това не важи за 100% от продаваните стоки,но / според мене/ поне за 70% от тях важи. Все пак въпрос на дестинация,навик и...вкус :). А колкото до асортимента-той е еднакъв и в 4-те магазина. Само за "строителство" определено Homemax води !!
Chefo77 - майстор
torbalan написа:
Chefo77 написа:
... Докато нямаме читав закон за електронната търговия, ще има такива случаи, за жалост ...
Не разбрах от какво точно се жалваш и кое не му е читавото на закона за електронна търговия?
Много неща не са му читави на закона за електронната търговия, но не това е темата.

Тема "Сравнение на цени във вериги магазини тип "Направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: