Нека намерим най-тънките цени.
Antonii - майстор
Това, че банката в Германия има същото име като тази в БГ неозначава, че е една и съща.
За Райфайзен важи на 100%.
Иначе за Германия в този случай аз ползвам посредник който ги превежда на получателя на място в Германия и комисионната му е под тази на банков превод от БГ.
Отделно продавача я праща до негов адрес там и така пада и цената за доставка до БГ.
profesionalist_wood - майстор
Тогава какъв е смисъла от банка? Доколкото знам,че в Германия между банковите преводи са безплатни.Ама тук....
То по-добре да си извадя карта на Пей Пал и да приключвам. То билета на Уиз еър е 20 евро бе
Чеки да видя дали да не пъхна фактурата и парите в плика и да им изпратя по пощата във Германия :sad:

Банковата ми карта издадена от Райфайзен България не бачка на банкоматите в Швейцария и ги питах в местния Райфайзен и те казаха че не признават картите от техния клон в БГ :shock:
MASTER - специалист
Райфайзен въпреки звученето не е немска банка.
Австрийска е :D
Има много сериозни инвестиции в банковия сектор в Германия , но не като самостоятелна банка. В България пък е самостоятелна, но реалният собственик е Райфайзен Австрия.

Обаче наистина звучи като виц, че таксата за превод на дребна сума е колкото самолетния билет до държавата, която е рецепиент на превода.
profesionalist_wood - майстор
Има нещо сбъркано в банковата ни система. Сяя като погледнах таксите в банките,наистина цените им са фрапиращи особено за онлайн банкирането. Би трябвало с онлайн банкирането да стане,щото имам,ма не я ползвам :?
И защо да е трудно да се плати от физическо на фирма? Дори питах в Moneygram и пак не става. А пък в пощенска ми извадиха формуляр за произход на парите :lol: :-D За 40 евро хаха.... то по света за суми над 30 000 лв се подава декларация за произход на пари,

Евала бре Хампарцумян. За САЩ 100 000 долара таксата е 12 долара.....Как ще ги стигнем американците?
MASTER - специалист
Сбърканото е, че банките :!: са препълнени със служители. Освен заплати осигуровки премии маса пари хвръкват и за социални придобивки, тийм билдинги, автомобили, охрани и т.н.
Все някой трябва да плати целия този масраф.

В Германия например банките работят само до обед, единствено четвъртък работят следобед.
В моя клон има една лелка на рецепция, която обслужва всякакви дребни проблеми. И още една девойка - нещо като кредитен инспектор. С това се изчерпва целия персонал. Има 5-6 автомата, които са достъпни денонощно и извършват практически всички банкови услуги - теглене, внасяне, нареждания за плащания, разпечатки и т.н. Практически обаче всичко можеш да си свършиш и от дома през компютър или телефон. Ако си на 90 години, нямаш компютър и не можеш се оправиш с всички функции на автоматите има хартиени бланки за нареждания - попълваш го и го пускаш в пощенската кутия на банката :D

Лично се срещаш със служител на банката единствено когато си откриваш сметка, или искаш кредит.
За да се срещнеш със служител се записваш за среща 3-4 седмици предварително :D :D :D

Има клонове с повече народ вътре, но те са като регионални центрове, обслужването на клиентите е на същия принцип. Останалите служители са някакви по високопоставени , които отговарят и контролират разни дейности на банката. Единственият кадър с висше образование е шефа на този клон.

Лихвите са долу горе следните - за имот 0,7-0,8 % , за автомобил 2-3 % , ако купуваш нещо от магазин най често кръгло 0% , а за обикновен кредит е 7-8 % , което е обирджийство и трябва да си много изпаднал за да ползваш такъв.

Проучване на доход се прави само за кредит за имот - няколко стотин хиляди евра.
За всички останали случаи само те проверяват в ШУФА - организация, която по някакви много странни методи е наясно с платежноспособността и неплатежоспособността на всеки в Германия, при това в най дребни подробности :-D :D
gamencerista - специалист
За плащане в Ибей винаги ползвайте Paypal, за да може да имате гаранция за парите си след като получите стоката :-D

Аз така брах ядове с един латвиец дето се представяше за лондончанин :toimonster:
Lisko - майстор
Колеги, чета и се чудя.

На въпроса за банковия превод. Кой те бие да плащаш с банков превод. Това е най-неизгодния начин за купувача и съответно най-изгодния за продавача. Ако е в една и съща (развита) страна - тогава пак е рисково, но не много, но ако е между държави - веднъж като си му пратил, после може да гониш михаля.
Баковия превод навсякъде е скъп. Различно скъп, но скъп! Тия 20 евра са такса за пращане до някаква крупна сума - примерно 10-20К. Нагоре вече имат таблица. Тва че ти пращаш 2 евро с такса 20 евро си е твой проблем.

По отношение че курса на пейпал не бил изгоден. Ами не е, ама другата опция е малко лотария - кредитната карта да реши къв да е курса. Ти не знаеш днеска ли го решават и по колко или вдругиден - когато може да е паднал ма може и да се е дигнал. Впрочем това е обяснено черно на бяло, за който чете хелповете. Другото което е - кредитната карта по всяка вероятност ти взема процент при пазаруване във валута.
Пример - стоката струва 100 долара, които са примерно 182 лева, и заради обмена 2.5% - станаха 186.55 общо. Но пак е по-евтино от банков превод.

НЯМА такова нещо - да си нагласиш да плащаш в твойта си валута за да не се извършва обмен и да няма такса за него.

МОЖЕ да си нагласиш да ти показва цената в твойта си валута, като разглеждаш стоките, но като дойде до плащане се плаща във валутата която продавача е определил.
MASTER - специалист
Лиско, не си прав за превода - на мен ми е най изгодно да плащам с банков превод, струва ми точно 0,00 За гаранцията си прав донякъде, но системата за рейтинг в Ибей върши перфектна работа. Рейтинг на продавача над 99,8 от десетина хиляди сделки е напълно приемлива гаранция че всичко ще е О.К. Независимо от метода на плащане.

За избора на валута - не се наглася да плащаш в твоя валута, а се наглася кой да прави превалутирането. Опционално е нагласено да го прави ПейПел, ако искаш друго - трябва преди всяка транзакция да избираш.
Пейпел винаги е най дървен за превалутиране, точно защото се презастраховат за курсови разлики, включително и там където не може да има такива - евро към лев :D
Lisko - майстор
MASTER написа:
Лиско, не си прав за превода - на мен ми е най изгодно да плащам с банков превод, струва ми точно 0,00...

За избора на валута - не се наглася да плащаш в твоя валута, а се наглася кой да прави превалутирането. ...

1 - Значи има изключения. За Германия ли говориш? Мен няма да ме огрее, нито българските читатели ще ги огрее.

2 - Да де и аз това казвам, но някой по-нагоре беше писал:
Таксите на paypal са зверски и не си заслужава да се ползва тяхната система за превалутиране или както е термина. Настройката да се използва оригиналната валута на картата е заровена нарочно, но се намира и се сменя. Това е по-важната особеност според мен за paypal.
Ако оригиналната валута на картата е левове а плащаш в паунди - НЯМА как да минеш без обмяна. Виж ако си си отворил карта в паунди е друго нещо, но има ли банки да дават такива карти в България и ако има колко им е таксата?

За да се прави разлика кой от какъв опит говори - аз имам стотици транзакции в ebay от 2009-та насам.
MASTER - специалист
Lisko написа:


другите могат да вземат пример от тебе и да си отворят сметки в същата банка, коя е тя - Райфайзен ли?


Сакън, да не вземе да го направи някой :D :D :D Райфайзен България са едни от най наглите обирджии. Казвам "едни от най" само защото не съм запознат със моментната ситуация, може да са се появили и други като тях напоследък.

Тема "Пазаруване от Ebay -как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: