• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
Нека намерим най-тънките цени.
kolcho - специалист
cholev написа:
Откъсна се патронника от шпиндела на акумулаторното зеге. (вече е в магазина за рекламация). Това на една крива на плоча от кухненски плот.
Извадих електрическия. Обаче ме подлъга бай-лазара. Оказа се изместен от режещата ос. Не знам дали може да се настрои. Може да съм го хакнал уреда (не си спомням, но вероятно) за да се измести.
Има елегантна и много проста схема за справяне с подобни проблеми:
1. Купуват се две акумулаторни зегета от ЛИДЪЛ / много са евтини и качествени!/ и три плота.
2. След като първото зеге се потроши, ползва се второто / за да не се губи време/.
3. След като първият плот се похаби с второто акузеге, с помощта на нормално ЛИДЪЛ-зеге се похабява и вторият плот.
----------------------
За какво, тогава е третият плот, би попитал някой?
Ами той се обработва нормално с нормален инструмент, все пак работата трябва да бъде свършена!
Както виждате всички - ЛИДЪЛ има решение за всякакви случаи!
Успех, колеги!
:lol:
Andri01 - майстор
radius написа:
:lol: :lol: Ти мани, ми 48 в пакет, няма свършване .
Ами - приятели,приятелки,роднини до 9-то коляно....и те така!
cholev - майстор
Е различните инструменти се произвеждат от различни производители.
Например герунга и стационарния, потапящия циркуляр, компресора от Scheppach. Немачка фирма, която произвежда инструменти от 100години. Не скъпи и с прилично качество.
Никакви плотове не съм похабил. Па и не бързам за никъде. :razz: .
Абе и вие с тези евтини макити. :lol: Що не си купувате Mafell: илядо лева само. Ама арна
https://www.youtube.com/watch?v=tYQm_SXUMT4
fore - майстор
Айде, аиде, моето зеге Спарки и то не реже право ако не гледаш къде върви ножа. Отпред защитният визьор така е направен че падаше сам и го фиксирах с една рапидка......... Зегера не е за идеално прави срезове. Напротив. За правите срезове има пендули, герунзи и тнт. То и няма как да прави идеално прави срезове с нож фиксиран само в единият си край.
С Паксайта съм рязал малко, но реже подобно на Спаркито. Имам и един незнаен Китаец, и той реже добре ако се следи изкъсо.

Американска електроника, Руска електроника, всички компоненти са правени в Тайван.......... :lol:
Chefo77 - майстор
fore написа:
Айде, аиде, моето зеге Спарки и то не реже право ако не гледаш къде върви ножа. Отпред защитният визьор така е направен че падаше сам и го фиксирах с една рапидка......... Зегера не е за идеално прави срезове. Напротив. За правите срезове има пендули, герунзи и тнт. То и няма как да прави идеално прави срезове с нож фиксиран само в единият си край.
Ама ти Спарки го числиш към друга категория от Парксайд ли? То е в такава откъм цена, иначе е все тая.
И има зегета и зегета. Вземи едно голямо Фесто - с фиксаторите, със слюда и с оригинално ножче, което става само на Фесто, и може пак да говорим за отчекване, за прави срезове и т.н. :wink:
fore - майстор
От наблюденията ми към марката на Спарки заместила бишият Елтос - Ловеч и инструментите които имам е че са на доста добро ниво. Изобщо не може да се сравняват с Парксайта или пък Райдер. Перфоратора ми със среден размер за 500 лева си е с истински съединител и върши работа дори там където се налага ползването на по голям чист, къртач. Изобщо няма нищо общо с Парксайтският перфоратор с подобни размери. Ренде, малък флекс, зегер и голям циркулярен трион никакви проблеми и доста добра и качествена изработка. Смазани с грес.

Естествено че има и по висок клас инструменти от Спарки, а и моите са с любителско приложение. Но за мене зегера си е за рязане на криви неотговорни срезове. И ако някой иска да реже право ще си купи различени от зегер инструмент.
Гост - специалист
fore написа:
зегер инструмент.
Няма такъв инструмент е електродвигател. Зегер- инстримента - това са клещи за зегерки ;-)
Колкото до хвалената от теб марка "Sparky"- идея си нямаш какво огромно количество детайли се правят в Китай...
fore - майстор
Ами всъщност Човече първо пак се хвана за думата- зегер, както преди в друга тема се хванахте за един друг термин. С което не сте полезни с нищо, а напротив. Дали е Зегер казано грубо или е зеге казано по меко.......
И да ти кажа изговарянето на точните термини не ми помогна в събота в гаража като едното от 24 неонови двойни тела нещеше да запали и тръбата само грееше в двата си края. А са нови и се задействат от фотоклетки и пускови бутони както следва. Почнах да викам - стартер, пусков стартер на луминисцентна газова тръба. :wink: Обаче не и не........ Та накрая се качих на стълбата и изкарах стартерчето и както си и мислех - биметала беше залепнал. А беше залепнал защото нямаше кондензатор. Онзи искро-гасящият. Спестен е. Та този уж незначителен кондензатор си е баш пусковият искрогасящ за мене. После понеже пак разни разбирачи бяха вързвали телата и 1/4 от тях светят само с по една тръба, та разглобих това тяло под напрежение и свързах незавитата жица към дросела за да светне и другата тръба.
С тия неони ще береме ядове със стартерите им и отделно харчат 1700 вата сумарно 72 х 24 = 1728 .
Аз си сложих допълнителни диодни три двойни "неони" харчещи по 36 вата и светещи по ярко, а не като обикновените по 72 вата единият.
Стартерчето разлепи и сега работи, но .......

Зегето е Щих , идващ от Немски, но може да бъде и прободен трион, идващ от Български и тнт. Но се предполага че тук пишеме хора разбиращи техниката от една дума....... :wink:

-----------
За Спаркито, аз ли не знам от къде идват всички части.... много добре знам че всичко е произведено в Китай, а не само някой части, въпроса е качеството да е първо. Тук се сглобява. Така е и с колелото ми Пасати - тук се сглобява само. Да не коментирам че и частите на Макита се правят в Китай и тнт.
Ние тук, какво произвеждаме реално, а да Видимата прави санитарна керамика и арматура. Друго аз не се сещам.

Та не ме изненада много да ти кажа, а и с тия термини .........файда......

Руска електроника, Американска електроника - всички компоненти се правят в Тайван !
От къде е тази реплика между другото ??? :?:
Аз претенции за познаването на точните термини и за правописа няма, просто ги правя нещата....... !
Ти си по тях........ :wink: Аз действам.
Последна промяна от fore на пон юли 31, 2017 3:23 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Репликата е от филма Армагедон, когато руския космонавт поправяше електрониката в совалката на американците, докато я блъскаше с ключ 34..:)
fore - майстор
nikolov333 написа:
Репликата е от филма Армагедон, когато руския космонавт поправяше електрониката в совалката на американците, докато я блъскаше с ключ 34..:)

:partyman: И ключа си видял, аз това не съм го хванал...... :)
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: