• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 70
Нека намерим най-тънките цени.
Virtex - майстор
jekasus написа:
Точно баш къртач няма смисъл - наема на зверове като Хилти ТЕ 72 и Бош GSH 11 E средно е 30-35 лв на ден.
Това трябва да е важно мнение - jekasus да препоръчва друга техника :-D

Майтапа настрана - Хилти-то или Боша само заради по-силният удар ли си заслужава да се наемат или и заради удобство спрямо parkside-a ?

Защото имам подозрения, че parkside-a ще има повече вибрации към ръката.
fore - майстор
Virtex написа:
jekasus написа:
Точно баш къртач няма смисъл - наема на зверове като Хилти ТЕ 72 и Бош GSH 11 E средно е 30-35 лв на ден.
Това трябва да е важно мнение - jekasus да препоръчва друга техника :-D

Майтапа настрана - Хилти-то или Боша само заради по-силният удар ли си заслужава да се наемат или и заради удобство спрямо parkside-a ?

Защото имам подозрения, че parkside-a ще има повече вибрации към ръката.
:)

Значи необходимостта от наемане на истински къртач възниква по ред причини. Когато се наложи да се кърти истински железо-бетон примерно. Такъв се среща в най обикновена панелка от по новото строителство през 85 година- белите панели. За да се усвои балкона и да се рзшири стаята се наложи да се премахне стената под прозореца, която не е носеща. Стандартен ремонт в тези блокове с лесно усвояеми балкони. Голямо 8 килограмово Хилти я премахна за половин ден на ситни парчета, което говореше за голямата якост на бетона. В банята при премахване на стари подови плочки и мозайка под тях пак голямо Хилти ги махна със зор.

Лидлският къртач може и да се справи с подобни задачи, но предполагам че ще загрява повече и че ще се износи по бързо.
Действително си има работа и за големи къртачи. Аз трябваше да изкъртя замазката под една теракота на входната врата в апартамента на майка ми. Лепени с цимент от бащата те се надигнаха от влагата и разликата в температурите. Даже и тази тънка лепилна замазка се оказа яка и 4 килограмовото Спарки я премахна за около 2 часа, но пак на ситни парчета. В гаража трябваше да изкопая един канал от 50 сантиметра в една циментова замазка, която създаваше неравност за охранителната ролетка при монтажа и. Спаркито пак се озори доста. Та за тези дейности един хубав голям къртач си беше необходим, но и Спаркито се справи. За подова работа идва малко късо и създава проблеми в кръста при продължителна работа.
Последна промяна от fore на вт юли 25, 2017 12:28 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хей! За такива работи, вместо да наемаш къртач, можеше да наемеш човек с къртач!
За същите пари. Та мисли по-нашироко и ти
fore - майстор
Ами то всъщност и двете неща ги правиха майстори с Хилти. :wink: Аз пък сам се справих със Спаркито при премахване на замазката и в гаража, но забелязах че 4 килограмовият му размер е по скоро за стенни пробиви и таванни работи с малка дебелина. За подови къртения на големи дълбочини и събаряне на бетонови стени си иска голяма машина.
cat - специалист
n_a написа:
Хей! За такива работи, вместо да наемаш къртач, можеше да наемеш човек с къртач!
За същите пари. Та мисли по-нашироко и ти
Тия които се занимават професионално с къртене работят с хидро станция , има си предимства въпреки доста по високата цена .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
cat написа:
n_a написа:
Хей! За такива работи, вместо да наемаш къртач, можеше да наемеш човек с къртач!
За същите пари. Та мисли по-нашироко и ти
Тия които се занимават професионално с къртене работят с хидро станция , има си предимства въпреки доста по високата цена .

Yes! Yes YES YES!!!
cholev - майстор
тез русьенки англичанки-йес мес, а перничанки по нашенски-да да дааа :lol:
jekasus - майстор
Virtex написа:
Това трябва да е важно мнение
Еми, да :-D
Virtex написа:
Майтапа настрана
Да погледнем профи -
Грубо имам нужда 3-4 пъти в година от такъв инструмент, другата работа ще свършат и по-малките машинки - наема си влиза в цената на работа - за какво ми е да купувам голям къртач?
Дори не разбирам хора дето си купуват перфоратори, че да си направят 20м2 таван от гипскартон в хола...
cat написа:
работят с хидро станция
В банята мортал комбат - коридора с ламинат... За вътре има и вентилационни системи...
cat - специалист
jekasus написа:
Да погледнем профи -
Грубо имам нужда 3-4 пъти в година от такъв инструмент, другата работа ще свършат и по-малките машинки - наема си влиза в цената на работа - за какво ми е да купувам голям къртач?
Дори не разбирам хора дето си купуват перфоратори, че да си направят 20м2 таван от гипскартон в хола...
cat написа:
работят с хидро станция
В банята мортал комбат - коридора с ламинат... За вътре има и вентилационни системи...[/quote]

Ся щи кажа що , по същата причина поради която аз след 2 месеца ще ви питам тука из форума за жираф , щот ми е кеф сам да си изтъркам тавана на стаята и да си го прешпакловам сам нали все пак е Направи си сам .
jekasus - майстор
cat написа:
аз след 2 месеца ще ви питам тука из форума за жираф , щот ми е кеф сам да си изтъркам тавана на стаята и да си го прешпакловам сам нали все пак е Направи си сам .
Правилно мислиш - жирафа е за грубото шлайфане, финиша преди боя само на ръка.
Имам и жираф, и туй без което не може - прахосмукачка :-D
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 70

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: