Нека намерим най-тънките цени.
torbalan - Дървен философ
Според мен по-важно е дървото и покритието. С200 е достатъчно яко и евтино лепило за целта... Ама като ти го направят от топола... :)
radius - майстор
Тоя шперплат китайския, като му удариш 10 чука и ще се разлепят слоевете. Определено това не е материал за работна маса.
Илчо Илиев - майстор
smokee написа:
Здравейте колеги.Знаете ли от къде в Бургас могат да ми отрежат парче от водоустойчивия шперплат ? Правя си работна маса и ми трябва да работен плот,но нямам нужда от цял лист 2440/1220 а и няма с какво да го превозя (в колата не се събира).Проверих на Бриколаж- нямат .Имат само МДФ и различни ПДЧ.На Баумакс не им работела машината за рязане.В Мастерхаус и Практикер го нямат.Благодаря ако някой помогне.
Преди 25г. си правих такава маса,но заварих винкела на горе и стана като рамка, в която вкарах дъски от осен, дебели 3-4 см, става и от всяко твърдо дърво...
Нямам идея къде в твоя район може да си намериш такива дъски,но ще ти излязат доста по-евтино,а гаранция,че каквото и да правиш върху тях ще те изкарат поне 20-30 г....
И от чам ще те изкара доста време,но само да не е смърч,че е калпав и по-мек..
torbalan - Дървен философ
Питах за този, дето го ползват за под по бусовете...

Има го по складовете, кафяв е на цвят и е доста износоустойчив... Обаче колко става за плот - идея нямам...
smokee - специалист
Е,че защо да не става за плот ? Ако е здраво и износоустойчиво - трябва да става :) Само трябва да намеря някой,който да ми отреже едно парче от него
Djack - специалист
https://www.olx.bg/ad/prodavam-listi-te ... 0f751b5b56

Вярно, има дупки, ама на работна маса те често помагат! Ако те устройва размера - това е твоя плот! Вечен е! :partyman:
kr1100 - майстор
за плот дебела букова дъска само.
novgradski - специалист
Обикновено сме ползвали ,но мисля че е влагоустойчив ( а не водоустойчив) 1220х2440 от Лесоцентъра ...там и режат.Така че като ти го срежат -ще можеш и да го пренесеш,но завърти един телефон и говори с тях .
Christo - майстор
Здравейте,
Шперплатът на Велде го правят в Троян. Няма нищо общо с едновремешния шперплат :x Вътре е топола. Само крайните най-външни слоеве са от бук. Върху тях още при слепването се полага някакво фолио, което залепва от високата температура към дървесината и на него се разчита за някаква влагоустойчивост. Влагата прониква странично, или през евентуални отвори и драскотини и скапва шперплата за нула време.

Тема "Водоустойчив шперплат - Бургас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: